דרעי בורח: אשאר במשרד הנגב והגליל

"אני לא שלם עם המתווה ולא אחתום עליו", הסביר יו"ר ש"ס. "בשביל העיקרון הזה אני מוכן לשלם את המחיר. ימצאו שר מוכשר לא פחות ממני".

חזקי ברוך , י"א בחשון תשע"ו

אריה דרעי
אריה דרעי
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

יו"ר ש"ס, שר הכלכלה אריה דרעי, התייחס במוצאי שבת לפרישתו ממשרד הכלכלה בעקבות סירובו לחתום על מתווה הגז ולעקוף את הממונה על ההגבלים העסקיים.

''קשה לי לעזוב את משרד הכלכלה, אנחנו באמצע להוביל רפורמות", אמר דרעי בתכנית ''פגוש את העיתונות" בערוץ 2 והבהיר כי בשלב זה ''אשאר במשרד הנגב והגליל".

"אני לא שלם עם המתווה ולא אחתום עליו", הסביר יו"ר ש''ס. "אני לא אעקוף את הממונה על ההגבלים. בשביל העיקרון הזה אני מוכן לשלם את המחיר הזה. ימצאו שר מוכשר לא פחות ממני".

ח"כ חיים ילין (יש עתיד) הגיב להחלטתו של דרעי לעזוב את משרד הכלכלה. "דרעי בורח מהגז תחת כניעה לאיומים וללחצים, מפקיר את השקופים ומשמן את בעלי הממון.

"דרעי התגלה כפחדן ולא כמנהיג שנבחר ואמור לקבל החלטות. שנתיים בכלא וטובת הציבור גם הפעם איננה עומדת בראש מעייניו, אלא אינטרסים פוליטיים ושיקולים אישיים", תקף ילין. "פעם ראשונה ששר בממשלת ישראל מתחנן אל הציבור להצביע עבורו כמו בתכנית ריאלטי ולשמור לו את כיסא שר הכלכלה.

"אחרי ששיקרת, בגדת בציבור ולא לקחת אחריות - קח את התיק ולך הבית", הוסיף ח"כ חיים ילין.

ח"כ שלי יחימוביץ' הגיבה גם היא להודעתו של שר הכלכלה דרעי על כוונתו לעזוב את המשרד ואמרה כי "קומבינה חסרת בושה שנרקמה בין דרעי, שמתיימר לייצג את השקופים והחלשים, ובין נתניהו, שלרגע אחד לא הסתיר את הזלזול הבוטה שלו כלפי בני אדם רגילים, ואת קשריו החמים ומחוייבותו המוחלטת לעשירי הארץ והעולם".

"צניחת מחירי הגז הטבעי בעולם ותגליות הענק במצרים, הפכו את מתווה הגז המופרך לפשוט בלתי רלוונטי, אך את נתניהו זה לא מטריד. גם בעיצומו של גל טרור קשה הוא עסוק ברקיחת  תכסיסים בשירות יצחק תשובה ונובל אנרג'י. עצוב ומאכזב שגם דרעי וגם כחלון, שנישאו על כנפי המאבק למען החלשים, נמלטים מהטיפול בסוגיה שיש בה התקווה הגדולה ביותר לשגשוג ולהורדת יוקר המחיה", דברי יחימוביץ'.