לידות באמבולנס בשל קושי בהגעה

יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ מוזס דורש ממשרד התחבורה לאפשר מידית כביש גישה נוסף לבית חולים מעייני הישועה.

חיים לב , י"ג בחשון תשע"ו

בית החולים מעייני הישועה
בית החולים מעייני הישועה
צילום: דוברות בית החולים

ח"כ מנחם אליעזר מוזס (יהדות התורה) פנה אל מנכ"ל משרד התחבורה וביקש כי יפעל בהקדם לסלילת דרך נוספת שתאפשר גישה לבית בחולים מעייני הישועה מכיוון כביש גהה.

במכתבו אל עוזי יצחק מנכ"ל המשרד מתאר מוזס את המצב: "בית חולים מעייני הישועה שבבני ברק, משרת את תושבי אזור בני ברק והסביבה. אלפי לידות מתבצעות בו בשנה. מיקומו של בית החולים, בעיר עמוסה וצפופה כמו בני ברק, יוצר בעיות גישה קשות לאמבולנסים ולרכבים הנדרשים להגיע במהירות אל בית החולים.

"דרך המלך להגעה אל בית החולים, היא פניה מכביש 4 העמוס. הפניה מכביש זה לתוך בני ברק ולכיוון בית חולים מעייני הישועה, יוצרת צוואר בקבוק, ופקקים ארוכים מעכבים לעיתים קרובות את האמבולנסים ברכם אל בית החולים. מידי יום ביומו אנו שומעים על לידה בתוך אמבולנס או רכב פינוי אחר, בשל קושי בהגעה והפרעה בתנועה".

מוזס הדגיש כי "לכל הנ"ל יש פתרון עליו שקדה עיריית בני ברק בשיתוף עם בית החולים: כביש גישה נוסף מכביש 4, כביש גהה, ישירות אל בית החולים.

"למרות הצורך הדחוף, ולמרות התכניות המוכנות לביצוע כביש גישה זה, העניין לא מתקדם, כשבכל פעם צצה התנגדות של גוף אחר".

אני מבקש מאוד", סיכם מוזס, "כי משרד התחבורה ייקח פרויקט חשוב זה על עצמו ויביא לידי גמר את ביצוע התכנית. כאמור, התכניות מוכנות, הרשות המקומית הביעה הסכמתה וכל שנותר עתה הוא שמשרד התחבורה יבצע את הפרויקט".