היום שאחרי המפלה: במכבי שוקלים צעדים

אמנם התוצאה הסופית הסתיימה בהפרש קטן, אך הדרך וחוסר האופי עשויים להביא למהפכה. החל מהמאמן, עוזריו, ועד לשחקנים.

נרי וייס , י"ג בחשון תשע"ו

שמעון מזרחי. הפנים אומרות הכל
שמעון מזרחי. הפנים אומרות הכל
צילום: פלאש 90

השקט שלפני הסערה. אל תתפתו להאמין לשקט ששורר בחדרי ההנהלה של הצהובים מתל אביב, כל ילד יודע, הפסד במכבי, בטח ליריבה מירושלים, יביא אחריו למהפכה. השאלה היא רק מתי ומי ישלם את המחיר על כך.

עוד הרבה לפני המשחק אמש שהסתיים בתוצאה 89:82 לזכות ירושלים, ראשי ההנהלה הצהובה העבירו מסר לגיא גודס המאמן, צוות העוזרים שלו והשחקנים כולם - הפסד נוסף, בטח לירושלים, ומישהו עשוי לשלם את המחיר ומהר.

אחרי 20 דקות של משחק, הירושלמים הובילו ב-24 נקודות הפרש וביכולת ששווה להרבה יותר מזה, ונראה היה שאם זה יימשך כך, כבר בסיום המשחק תיפרד מכבי מהמאמן גודס.

השחקנים אמנם נלחמו והצליחו להוריד את ההפרש עד ל-7 נקודות בסיום, אך במכבי, הפסד זה הפסד. כשזה לירושלים, זו כבר תבוסה מבחינתם. תבוסה לדרך, תבוסה לניהול, תבוסה ליכולת, והחשש הגדול היא מתבוסה למסורת. כי כמו שנראו אמש השחקנים בצהוב, האליפות עשויה להישאר עונה שניה ברציפות בירושלים.

גודס בחר בסיום המשחק לתרץ את ההפסד ולא לקחת אחריות עליו. לדבריו, החיסרון של רנדל, יחד עם שחקנים חדשים שעוד לא התאמנו בצורה מסודרת ומתואמת עם חבריהם היא זו שגרמה להפסד המשפיל. "הלחץ בשבועיים האחרונים נתן את אותותיו. שיחקנו יוצא מן הכלל בגביע ווינר ובהכנה, צריך לזכור שזו קבוצה חדשה ואני מאמין שעם הזמן הקבוצה תלמד לשחק ביחד".

גודס בחר להאשים את שחקניו בסיום המשחק על ההפסד, כשאמר "אני חושב שאני והצוות שלי יכולים להוציא את הקבוצה מהמצב הזה. זה תלוי בשחקנים ובכך שכל אחד יוותר קצת על האגו שלו".

ביום חמישי יפגשו הצהובים את ססארי האיטלקית במסגרת היורוליג, והפסד שלישי ברציפות במפעל יביא בוודאות לפרידה מגודס ומשחקנים. ואולי כבר לפני כן? כי  במכבי כמו במכבי, אי אפשר לדעת איך זה ייגמר. 


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il