טקסים בגנים הלאומיים

רשות הטבע והגנים תאפשר קיום טקסים בחלק מהגנים הלאומיים בארץ, במטרה להנגישם לציבור

קובי פינקלר , י"ג בחשון תשע"ו

גן לאומי קסריה
גן לאומי קסריה
צילום: רט"ג

רשות הטבע והגנים תאפשר קיום טקסים ב-3 גנים לאומיים נבחרים, במטרה להנגישם לציבור הרחב ולחבר אותם לאתרי המורשת החשובים בישראל.

תחילה הכשירה הרשות 3 גנים לאומיים בהם יהיה אפשר לקיים טקסים כגון בר-מצוות, חופות, קבלת ספר תורה או השבעות חיילים ותנועות נוער. הגנים הלאומיים הם: גן לאומי מצדה, גן לאומי קיסריה וגן לאומי ציפורי.

רט"ג החלה בתהליך הסדרת תיקי האתר של גנים לאומיים אלה במטרה להגדיר את הנהלים וההנחיות בהם יתקיימו הטקסים, בנוסף לפעילויות נופש ופנאי, והפעילויות החינוכיות, כך שלא יפגעו בפעילות השוטפת של המבקרים באתר או בערכיו.

מטרת המהלך, לאפשר לציבור הרחב להתחבר לאתרי המורשת בעלות סמלית יחסית. מי שירצה לקיים טקס באחד משלושת האתרים יפנה טופס בקשה לקיום טקס באתר (הטופס מפורסם באתר רשות הטבע והגנים) ויצטרך להיות כפוף לתנאים כפי שפורסמו.

עלות הטקס תכלול את מחיר הכניסה לגן הלאומי ופיקוח על פי הנדרש. כך או כך, הטקס לא יכלול מסיבה או כל פעילות שתפריע לשגרת הביקור האתר. ליווי בניגון בשירה יתאפשר במגבלות המתאימות וכיבוד קל בלבד ע"פ אישור מנהל האתר.

ברשות  מאמינים כי מהלך זה התואם את רוח המקום ומשתלב בו , הופך את אתרי הלאום לאתרים חיים ונגישים עבור הקהילות המקומיות בפרט והצבור הרחב בכלל.