בגלל פוליטיקה? שחקנה של פורטו לא יגיע לארץ

יאסין ברהימי, קשרה האלג'יראי המצויין של פורטו, ומי שבלט במשחק הקודם מול מכבי, לא יגיע לארץ. בקבוצתו טוענים: "הוא פצוע", האמנם?!

נרי וייס , י"ד בחשון תשע"ו

לא יחגוג בישראל. ברהימי
לא יחגוג בישראל. ברהימי
צילום: רויטרס

זה כבר הפך להיות עניין שבשגרה, בכל פעם שמכבי תל אביב צריכה לשחק מול קבוצה יריבה פה בישראל, נפצע שחקן היריבה פציעה מוזרה שמשביתה אותו מלשחק במפעל הבכיר של ליגת האלופות. המוזר יותר הוא שתמיד מדובר בשחקן מוסלמי.

האם שוב שחקן בעל דעות פוליטיות מחליט שלא להתייצב למשחק הכדורגל של קבוצתו בישראל? נראה שהתשובה לכך חיובית, לאחר שיאסין ברהימי, קשרה של פורטו הפורטגלי בעל האזרחות האלג'יראית, יחמיץ את משחק הגומלין בין הקבוצה התל אביבית לזו שלו.

ברהימי דיווח על פציעה ממנה הוא סובל לאחר משחקה של קבוצתו מול בראגה בליגה המקומית, ומבדיקות שעבר השחקן היום עולה כי הוא יצטרך לנוח בצד לשלושה משחקים לאחר שסובל מפציעה בשריר הירך האחורי.

הפציעה של ברהימי מגיעה בתזמון מושלם עבורו, כשזה הביע את רצונו בעבר שלא להגיע לישראל בשל "האדמה הכבושה". השחקן בעבר התבטא לא פעם אחת כלפי ישראל באמירות קשות, וגם בארצו התייחסו כבר לאחר ההגרלה שזימנה לו את הקבוצה מתל אביב לכך שהסיכויים שישחק בישראל קטנים ביותר.

אגב, במשחק הקודם בין מכבי לפורטו, ברהימי כבש את אחד מהשערים וחגג אותו בצורה פרובוקטיבית מכוונת. באלג'יריה הגיבו לחגיגות כשאמרו כי ברהימי "שרף את הציונים". 

ברהימי לא לבד במערכה. קדם לו לפני זמן קצר, קשרה של דינמו קייב האוקראינית יונס בלהאנדה המוסלמי שלא הגיע למשחק בישראל בטענה שהוא פצוע, מה שהתברר לאחר מכן שהייתה זו טענה שקרית.

יש לציין כי בארגון הכדורגל העולמי חל איסור מוחלט לערב בין פוליטיקה ודעות אישיות לספורט, ובשל כך שחקן שייעדר ממשחק בשל שיקולים פוליטים ודעות אישיות עשוי לספוג עונשים קשים וכבדים כנגדו. 

בכל מקרה, עם ברהימי ובלעדיו, פורטו עשויה לנצח את הצהובים מתל אביב, באצטדיון שבחיפה, אצטדיון סמי עופר ביום רביעי הבא.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il