חוננו: העציר המנהלי מאוים על ידי מחבלים

עורכת דינו של העציר המנהלי מאיר אטינגר טוענת כי החזקתו באגף ההפרדה מסכנת אותו, "העציר הוכנס לגוב האריות".

ידידיה בן אור , י"ד בחשון תשע"ו

“מדובר בטירוף מערכות״. העצור המנהלי מאיר אטינגר בבית המשפט
“מדובר בטירוף מערכות״. העצור המנהלי מאיר אטינגר בבית המשפט
צילום: Ammar Awad, רויטרס

מדוע שירות בתי הסוהר מתעקש להחזיק את העצור המנהלי מאיר אטינגר באגף ובו מחבלים ערבים מסוכנים?

עו"ד סימה כוכב מארגון 'חוננו' שיגרה היום מכתב דחוף לשירות בתי הסוהר ובו דרישה להעביר את אטינגר מאגף ההפרדה בכלא אשל, לאחר שמחבלים הכלואים בתאים הסמוכים אליו איימו מספר פעמים על חייו והודיעו כי ירצחו אותו כפי שרצחו ערבים את סבו הרב מאיר כהנא הי"ד ודודו הרב בנימין שנרצח יחד עם רעייתו טליה הי"ד.

אטינגר ששהה באגף התורני בכלא איילון הועבר לאחרונה להפרדה בכלא אשל ללא נימוק. לפני כשבועיים כתבה עורכת הדין מכתב ובו הביעה חשש מפני כליאתו יחד עם מחבלים, חשש שהולך ומתממש. כעת לאחר האיומים הוציאה עורכת הדין מכתב נוסף.

"בכל התאים הצמודים והסמוכים כלואים בני מיעוטים וביניהם אסירים בטחונים! ומר אטינגר מאוים מזה מספר ימים על ידי אסירים אלו", כתבה עורכת הדין. "בין יתר האיומים והמסרים אשר מועברים לאסיר נאמר כי 'הרגנו שני כהנא נהרוג גם אותך', 'כהנא חזיר', 'לא ניתן לך לחיות', 'נפוצץ לך את הראש' ועוד ועוד".

לאור האיומים דרשה עו"ד כוכב כי אטינגר יועבר לאגף השמור בכלא אשל ולתא בו שוהים יתר העצירים המנהליים היהודים.

"כפי שהתרענו בעבר האיומים וההתנכלויות לא איחרו לבוא", אמרה הערב עו"ד כוכב. "האסיר הוכנס לגוב אריות, לאגף הפרדה ששוהים בו בין השאר גם אסירים בטחוניים ומחבלים מהמסוכנים שיש במדינת ישראל. הטבעת של האסירים הבטחוניים סביבו הולכת ומתהדקת והם עוברים דרך תאו על בסיס יומי".

מקורביו של מאיר אטינגר מסרו בתגובה: "שוב נמשכים הניסיונות להשפיל ולשבור את מאיר. זה לא מפתיע, אין ספק שיש כאלו שקשה להם לשמוע את האמת שהוא משמיע - שמדינת ישראל אינה יהודית ושהתרבות שהיא מקדמת מרחיקה אותנו מה' ומתורתו, לכן הם משתדלים להשתיק אותו בכל דרך. לא נותר לנו אלא לצטט מתוך דבריו בבית המשפט: "צו המעצר המנהלי לא נועד כדי להשתיק אותי אלא בעיקר כדי להשתיק את עצמכם, את הקול היהודי הפנימי והלב היהודי שבקרבכם... ברור שהתנהגות זו תשיג תוצאות הפוכות ותגביר את תחושת הבלבול והמבוכה שלכם בעצמכם, עד שתביא אתכם במהרה לתשובה שלמה." אמן".