בנייה והסדרה - תנאי לישיבה בממשלה

הרב זלמן מלמד דורש ממפלגת הבית היהודי לתבוע מראש הממשלה את ביטול ההקפאה וישום חוק ההסדרה. המכתב המלא.

הרב זלמן ברוך מלמד , ט"ז בחשון תשע"ו | עודכן: 22:39

הרב זלמן מלמד
הרב זלמן מלמד
הלל מאיר

אנו פונים לחברי הכנסת של הבית היהודי ובראשם נפתלי בנט ואורי אריאל.

כעת הזמן שעליכם לעמוד ולדרוש לבטל את הקפאת הבנייה בירושלים וביו"ש, ולפתור את בעיית הבתים הבלתי מוסדרים שנבנו לפני שנים ביהודה ושומרון על ידי חוק ההסדרה. והיה וימצאו בעלי הקרקע ינתנו להם פיצויים.

כל עוד היה סיכוי למנוע את ההסכם של מדינות המערב עם אירן, היה אפשר להבין את ראש הממשלה שחשש שפעולה כזו תחבל במאמץ לבטל את ההסכם, אך כעת שההסכם נחתם אין שום תרוץ ואי אפשר להמשיך להיות שותפה בממשלה שמקפיאה את ההתיישבות. יש בזה כעין הכרזה שאין לנו זכויות בירושלים השלמה ובמרחבי מולדתנו ביהודה ושומרון.

אין אנו יכולים להיות שותפים להסכמה כביכול לחלוקת הארץ וחלוקת ירושלים.

ההקפאה פוגעת פגיעה קשה בהתפתחות הטבעית של הישובים ביו"ש. עמדה זו שיש צורך לבטל את ההקפאה מוסכמת על רוב הקואליציה, ועל הבית היהודי להוביל את המהלך.

האיומים והחששות שהדבר יפגע בנו מבחינה מדינית, ואו האיומים שהממשלה תיפול או תשתנה, אין בהם כדי להרתיע ולמנוע מלעמוד על התביעה הבסיסית הזו של ביטול ההקפאה והסדרת הבתים.

צריך לדעת לקחת סיכונים מחושבים ולדעת שהתביעות שלנו צודקות ומובנות. המצב הקיים הוא בלתי סביר וצריך להתנות את ההשתתפות בממשלה בביטול ההקפאה ובחקיקת חוק ההסדרה. לא להסתפק בהבטחות אלא לדרוש ולראות מעשים בפועל.

חזקו ואמצו חברי הבית היהודי

וד' יצליח דרככם