הערב ביורוליג: משחקו האחרון של גודס במכבי?

"ככל שתחבטו בי יותר, כך תדרבנו אותי יותר לצאת מהמצב", כך אמר מאמן מכבי תל אביב בכדורסל, גיא גודס, רגע לפני משחקו מול ססארי.

נרי וייס , ט"ז בחשון תשע"ו

גודס. גב חזק לביקורות
גודס. גב חזק לביקורות
צילום: אלן שיבר, מנהלת הליגה

שומע את הקולות. גיא גודס, מאמן מכבי תל אביב בכדורסל, לא נשאר אדיש לביקורת הגוברת על דרך ניהול המשחק שלו והאימונים. גודס כבר שומע את הקולות הקוראים לו להתפטר ולנהלה הצהובה למצוא לו מחליף מיידי. זה מגיע מכל הכיוונים, הן ממספר חברים בהנהלה הצהובה, האוהדים וגם שחקנים שכבר העבירו ביקורת על מאמנם.

במסיבת העיתונאים שקיימה הקבוצה אמש, לפני משחקה הערב (חמישי) מול דינמו ססארי האיטלקית, התייחס גודס לביקורות מבית ומחוץ. "כל החבטות בסדר, יש לי גב חזק. ככל שתחבטו בי יותר, ככה תדרבנו אותי יותר לצאת מהמצב הזה". לדברי המאמן הצהוב הוא אינו לבד במערכה כשהצוות כולו מאוחד איתו. 

"אנחנו מתרכזים איך להיות סגל וצוות מגובש, זה תמיד מה שהחזיק את הקבוצה עם הראש מעל המים. אחת המטרות היא להוציא את הקבוצה מהמצב שהיא נקלעה אליו"

מי שעליו בונה גודס את היכולת לנצח הערב הוא בריאן רנדל שחוזר לאחר פציעה ממנה סבל במשחקים האחרונים של הצהובים. בנוסף לרנדל, גם אייק אופייבו, שחקן הרכש החדש של הצהובים, יעמוד לרשותם לראשונה העונה כבר הערב.

בססארי האיטלקית משחקים שלושה שחקנים ששיחקו בעברם במדים הצהובים, כששניים מהם היו אחראים לכישלון הנורא בעונה שעברה. ג'ו אלכסנדר ומרקיז היינס משתפים פעולה יחד עם לוגאן ובינתיים נראית הקבוצה האיטלקית עם יד טובה מחוץ לשלוש. 

האם המשחק הערב יהיה האחרון של גודס בקבוצה התל אביבית? הרבה תלוי ביכולת שיציגו השחקנים שעל הפרקט. "אנחנו המאמנים וכל מי שמסביב ראה את השינוי באנרגיות בשני האימונים אחרים. אנשים רוצים לנצח. כמו כל שנה, כולם פה חוו סיטואציה לא פשוטה והמועדון הזה יודע לצאת מהמצבים הקשים".

לדברי גודס, "יש רגעי אמת ואנחנו כמועדון, כקבוצה אחת ומקשה אחת". רגע האמת עליו מדבר גודס מתחיל הערב. הפסד ויכולת רעה שלו ושל שחקניו, תביא בוודאות לסיום דרכו במועדון. ניצחון והוא ימשיך?


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il