המשטרה תפצה את נעם פדרמן ב-85 אלף ש''ח

פעיל הימין יקבל את הסכום ממשטרת ישראל, פיצויים על הנזק שנגרם לו בהריסת חוות פדרמן.

עדו בן פורת , ט"ז בחשון תשע"ו

פדרמן
פדרמן
פלאש 90

​המשטרה תשלם לפעיל הימין נעם פדרמן ומשפחתו שמונים וחמישה אלף שקלים, בשל הנזק שנגרם להם בעת הריסת חוות פדרמן.

באישון לילה לפני כשלוש שנים פשטו מאות שוטרים על בית משפחת פדרמן בין קרית ארבע לחברון, תוך שהם מעירים את הילדים ממיטותיהם, פועלים באלימות, פגעו בפרטיות אשתו ובנותיו ואף עצרו את נעם פדרמן.

כבר בימים שלאחר מכן , הטיחו השופטים ביקורת קשה על התנהלות המשטרה וסגן נשיא בית המשפט המחוזי משה דרורי קבע כי מדובר בהתנהלות פסולה המנוגדת אף לאמנות בינלאומיות בדבר זכויות הילד.

פדרמן עצמו הגיש כתב תביעה בו נטען כי השוטרים פעלו באלימות רבה ובזדון. גם המדינה הגישה מטעמה כתב תביעה, וטענה כי על פדרמן לשלם את הוצאות הפינוי.

הדיונים בתיק התקיימו בפני השופטת תמר בר אשר צבן, שהביעה את דעתה כי על המדינה לפצות את פדרמן על הנזק הרב והתנהלות הפינוי. לפני מספר ימים נחתם בין הצדדים הסכם פשרה ולפיו תמחק הפרקליטות את תביעתה כנגד פדרמן, ותפצה אותו ואת משפחתו בסך של שמונים וחמישה אלף ש''ח.

''המשטרה פעלה באותו לילה מר ונמהר באלימות קשה וונדליזים בהוראה של נעם תיבון שמסתבר כי ביקש להתנכל לי באופן אישי", אמר פדרמן. ''מכל מקום הם לא היו מעזים לנהוג כך כלפי הערבים, ואני מקווה שהלקח נלמד ומה שלא יילמד דרך ההיגיון יילמד דרך הכיס''.