איך מחזיקים מעמד בתקופת הדייטים?

כשיוצאים לדייטים כדאי לקבל עצות מהמומחים. נחמה ביטקובר ממכון ''עומק הקשר'' שע"י מכללה ירושלים, מעניקה טיפים לפי אותיות הא'-ב'.

נחמה ביטקובר , ט"ז בחשון תשע"ו

כסא כסאות שניים דייט שקיעה רומנטי
כסא כסאות שניים דייט שקיעה רומנטי
Office XP

אחרי שבטור הקודם קיבלתן את הטיפים לאות ז' ממשיכים הלאה לטיפים נוספים

ח'

חיזוקים 

"נפגשתי עם המון בחורים. כלום לא הצליח. ממש חיפשתי מה אני עושה לא טוב. ולא מצאתי. הלכתי לשאול חברות,מכרים, אנשים שמבינים... וכולם אמרו פה אחד: "תתאפרי!", "אפילו רק קצת...", "זה ממש הכרחי.. מה לעשות..." ואני עמדתי על שלי. לא אוהבת את זה. לא מתאים לי. לא רוצה להתחפש. זה לא אני. ניסו ללחוץ וזה לא עזר. לא מתאפרת. כשהתחתנתי גיליתי... שבעלי שונא איפור".

איך אפשר לחזק את עצמי בתקופה הלא פשוטה של הדייטים?

קודם כל תאמיני שיש מישהו שיאהב אותך כמו שאת. אל תוותרי על מי שאת בשביל הבחור. אל תנסי "לשחק אותה" ולהתאים את עצמך אליו. תהיי את ותהיי בטוחה לגמרי שיש מישהו שיאהב אותך בדיוק כך, ולא למרות אלא בגלל מי שאת.

חזקי את עצמך באמונה שהכל מושגח ומדוייק והקב"ה מכוון אותך ויתאים לך את הבחור הכי נכון לך בזמן הכי נכון. רק הקב"ה יודע באמת מה הכי טוב לך, הרבה יותר מכל אחד אחר. אפילו ממך.

אם היית בקשר שהיה לך ממש טוב בו והוא הסתיים אל תצטערי אלא זכרי שכנראה יש טוב גדול יותר שמחכה לך. 

השתמשי בדמיון. הדמיון הוא כלי חזק מאד שעוזר לדברים להתממש במציאות. דמייני את זה קורה. דמייני שאת מוצאת את החתן שלך. דמייני את השמחה העצומה שתאפוף אותך (את הנשיקות של הדודות את לא צריכה לדמיין). דמייני את עצמך כלה . ככל שהדמיון חזק יותר יש סיכוי טוב יותר שיתממש במציאות.

השתמשי בהומור. נסי לקחת כל סיטואציה בהומור. אז כלב רץ אלייך וקצת נבהלת? אז מה.. כולן צורחות בלידה... אז דודה איזמרלדה פגשה אתכם וסיפרה לו כמה אתם נראים חמודים ביחד? לפחות עכשיו הוא יודע שבאמת יש לך משפחה חמה..
אז נרטבתם בגשם והשיער שלך היה נראה לא משהו, בלשון המעטה? לפחות עכשיו תהיי בטוחה שחשוב לו גם יופי פנימי...
השתדלי להסתכל על הצד המשעשע שבכל דבר ותראי איך הכל הופך לורוד-ורוד.

תני לכל פגישה את מירב הסיכויים. דמייני שאת הולכת לפגוש את החתן שלך, אם זה יגרום לך לבוא יותר מתלהבת ושמחה. מלאי את עצמך באמונה שזה הולך להיות החתן האמיתי ותתנהגי בהתאם! (רק אל תלחיצי אותו בטעות...) אל תפסלי מיד. תני לכל בחור ולכל פגישה סיכוי, תשומת לב והתלהבות מלאה.

ובפגישה עצמה?
חזקי בעצמך את ההבנה שאף אחד מכם לא בא לבחון את השני או לתת לו ציון. שניכם מגיעים לפגישה במטרה משותפת.. להכיר אחד את השני. כלומר, הבחור לא שופט אותי, אלא נמצא בדיוק באותו מצב כמו שלי. איתי באותה סירה.

והכי חשוב- האמיני בעצמך. בואי לפגישה בהרגשה שאת שווה! כי אין כמוך! ומגיע לך את הטוב ביותר!

מעוניינים לקבל כלים חיוניים נוספים לצומת הרגישה של הדייטים? בכיף! היכנסו.