בחירות ברשת אמונה

ברשת מעונות אמונה יתקיימו בחירות לארגון העובדים, "נכבד כל החלטה של העובדים", אמרו בארגון לבית הדין.

ערוץ 7 , י"ט בחשון תשע"ו | עודכן: 17:32

השופט יגאל פליטמן
השופט יגאל פליטמן
צילום: בתי המשפט

נשיא בית הדין הארצי לעבודה בירושלים, השופט יגאל פליטמן, הודיע הבוקר (ראשון) על הקמת ועדת בחירות בראשות שופטת לקיום הבחירות לארגון העובדים ברשת מעונות אמונה.

כ- 2500 עובדות ועובדים ישתתפו בבחירות שבסופן יוחלט מי יהיה הגוף היציג של העובדים - הפועל המזרחי או ההסתדרות הלאומית.

עו"ד יונתן פסי המייצג את 'אמונה' הודיע לנשיא בית הדין כי "אמונה לא נוקטת צד בבחירות לארגון העובדים וכי היא תכבד כל החלטה של העובדים". 

עו"ד רן קונפינו, מנהל המחלקה המשפטית בהסתדרות הלאומית, אמר "אנו מברכים על החלטת בין הדין ומציינים כי קיימת חשיבות רבה בהקמת ועדת הבחירות בראשות שופטת אשר תקפיד על קיום בחירות חופשיות ועצמאיות בהן עובדות ועובדי אמונה יהיו חופשיים לעשות שינוי בארגון העובדים ולבחור בהסתדרות הלאומית כארגון היציג".

דקלה סאסי, יו"ר ועד עובדות אמונה מברכת על החלטת בית הדין הארצי וקוראת לכלל העובדים והעובדות, "לקחת חלק בבחירות כדי להביא לשינוי המיוחל ולהחליף את הפועל המזרחי בהסתדרות הלאומית כארגון יציג".

הסתדרות הפועל המזרחי נמסר בתגובה, "צר לנו כי גם לאחר החלטה של בית הדין והיציאה לבחירות כלליות ממשיכה הלאומית והוועד הזמני לסלף, לספר רק חלק מן הסיפור ולהטעות את העובדות המסורות. יש לציין כי זה שנים רבות כ-2000 עובדות 'אמונה' הן חלק בלתי נפרד 'מהסתדרות הפועל המזרחי' ואנו לא ניתן לקומץ קטן ושולי לשנות סדרי עולם ואנו בטוחים כי בבחירות יתבררו העובדות והנתונים".

אבי סולימן, מזכ"ל הפועל המזרחי, מסר "אני מברך על החלטת בית הדין על עריכת הבחירות ומשוכנע כי העובדות יבחרו להמשיך עימנו יחד תוך שיתוף פעולה והדאגה לרווחת העובדות".