"אסור לעקור חקלאות יהודית בעמק שילה"

במהלך סיור ביו"ש הביע יו"ר הפורום הדרוזי בבית היהודי תמיכה בהתיישבות ובמתיישבים ותקף את הדרישה לעקירת עצי הזית בעמק שילה.

אורנית עצר , י"ט בחשון תשע"ו

חברי הפורם הדרוזי בעמק שילה
חברי הפורם הדרוזי בעמק שילה
צילום: מועצת יש"ע

חברי הפורום הדרוזי בבית היהודי בראשות אייל אסעד ערכו היום (ראשון) סיור בהתיישבות בבנימין ובשומרון כאורחיהם של מועצת יש"ע.

את הסיור הוביל יגאל דילמוני, סמנכ"ל מועצת יש"ע והשתתפו בו עו"ד גדי עזי, דר' סלימאן חטיב, סמאר עטאללה, זאיד סלאלחה, רמזי עזאם ודר' עודד סושארד.

במהלך הסיור ביקרו בברקן ובאריאל שם נפגשו עם ראש עיריית אריאל אלי שבירו ועם מנכ"ל מועצת יש"ע שילה אדלר ושמעו סקירה על הבנייה וההתפתחות של העיר. בהמשך הגיעו למכינת בני דוד בעלי, ביקרו בבתי המדרש ושמעו ממנכ"ל המכינה על התכניות החינוכיות לנוער במקום כהכנה לקראת הצבא והחיים.

בסיור בשילה הקדומה נפגשו עם תמר אסרף, דוברת המועצה האזורית מטה בנימין, ושמעו על ההיסטוריה והמורשת היהודית במקום וצפו במיצג על משכן שילה.

בארוחת צהריים עם אבי רואה, יו"ר מועצת יש"ע וראש מועצת בנימין, דיברו הנוכחים על שיתופי הפעולה והתפתחות האזור. רואה אמר כי "זה כבוד גדול לארח כאן את חברי הפורום. החיבור למסורת ולארץ יחד עם השותפות בצה"ל ובהגנת הארץ יוצרים קשר חזק מאוד בין בני עמנו לבני העדה הדרוזית. שמחנו והתרגשנו לשמוע על נכונותם לסייע ולתמוך בהתיישבות ובחקלאות".

לסיום ביקרו חברי הפורום במשק אחיה שם נפגשו עם איתמר ויס מנהל משק הזית ועם ח"כ מוטי יוגב, ניר אורבך - מנכ"ל הבית היהודי ועו"ד אבינועם גואלמן ושמעו סקירה על האיומים המשפטיים המעמידים בסכנת עקירה את הכרמים והזיתים של משק אחיה.

בסיור במטעי עצי הזית אמר אייל אסעד, יו"ר הפורום הדרוזי, "התנהלות המשפטית כאן היא תמוהה, מוטעית ונגועה בשיקולים לא ערכיים בניגוד למוסר הדתי שאסור לעקור עצים. אנחנו הדרוזים שמחוברים לאדמה ואמות המוסר והערכים שלנו נשמרו במשך מאות שנים פונים לממשלת ישראל ולממונים על הנושא לפתור את הבעיה ולהסדיר את החקלאות הישראלית מבלי לעקור אף עץ ולא לגרש אף חקלאי. נפעל יחד עם המתיישבים כתף אל כתף כדי למנוע עקירה זו".

אייל העביר לראשי המתיישבים מסר מהמנהיג העליון של העדה הדרוזית השיח׳ מופאק טריף בו הוא אומר "אני משתתף בצערם של משפחות הנרצחים ומאחל החלמה מהירה לפצועים מהטרור, אני מגנה כל אלימות באשר היא, ומחזק את ידי המתיישבים".

גם יו"ר פורום ראשי המועצות הדרוזיות בישראל והיב חביש מסר שהוא מחזק את ידי המתיישבים וקורא לראשי ההתיישבות ביו"ש להגיע לביקורים בכפרים הדרוזים ולחיזוק הקשר. הוא הוסיף "אני מוכן להושיט יד ולסייע היכן שידרש".טוען....