יועצו של עבאס: ישראל – פרויקט השטן

השופט השרעי העליון של הרש"פ ויועצו לענייני דת של אבו מאזן מגדיר את ישראל כפרויקט של השטן שמולו ניצב הפרויקט של אללה.

שמעון כהן , כ' בחשון תשע"ו

יודע גם לגנות. עבאס
יודע גם לגנות. עבאס
צילום: עיסאם רימאוו'י. פלאש 90

ישראל היא הפרויקט של השטן והיהודים רשעים. כך מגדיר יועצו לענייני דת של יו"ר הרשות הפלשתינית, אבו מאזן, בדרשת יום שישי שנשא באחרונה.

בדרשה ששודרה גם בטלוויזיה של הרש"פ קבע היועץ המשמש גם כשופט השרעי העליון ברש"פ, מחמוד אל-הבאש, כי הסכסוך בין הישראלים לפלשתינים הוא ביטוי של "העימות ההיסטורי" - עימות בין ה"טוב והרע, בין שני פרויקטים, הפרויקט של אללה מול פרויקט השטן".

מכון 'מבט לתקשורת הפלשתינית מתרגם את דבריו של היועץ במלואם: "הסכסוך המתנהל כאן בפלשתין, ביננו ובין הכיבוש הפושע ובין הנהגתו הפושעת, הוא ביטוי נוסף של הניסיונות שעברו עלינו, ביטוי נוסף של הסכסוך ההיסטורי בין האמת והשקר, בין הטוב לרע. במשך כל ההיסטוריה, היה סכסוך בין הטוב לרע. את הטוב מייצגים הנביאים ותומכיהם, ואת הרע מייצגים ה'איבליסים' - השטנים, ותומכיהם.

"איננו ממציאים כאן משהו חדש. זהו סכסוך בין שתי ישויות, הטוב והרע, סכסוך בין שני פרויקטים: הפרויקט של אללה נגד הפרויקט של השטן, פרויקט שקשור באללה, וברצונו של אללה - באמת ובטוב, ופרויקט הקשור לעושק, לשטניות, לאיבה, לכיבוש ולברבריות."

אנשי המכון מעירים ומזכירים כי דברים ברוח דומה נאמרו גם על ידי מורה רוחני הנושא דברים בהר הבית וגם הוא קושר בין היהודים לשטן בקובעו כי הם עם העובד את השטן.