סתימת פיות באוניברסיטת בן גוריון?

אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע ביטלה הרצאה מתוכננת של יו"ר ארגון להב"ה, פעיל הימין בנצי גופשטיין, "לאור התגובות הקשות".

ערוץ 7 , כ"ג בחשון תשע"ו

בנצי גופשטיין
בנצי גופשטיין
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

אוניברסיטת בן גוריון שבבאר שבע ביטלה הרצאה מתוכננת של יו"ר ארגון להב"ה, פעיל הימין בנצי גופשטיין, חמישה ימים לפני המועד המתוכנן.

גופשטיין זומן לאוניברסיטה על ידי רכזת תוכניות מנהיגות ואחראית על תוכנית אריסון, כדי להרצות בפני סטודנטים על משנתו.

חמישה ימים לפני הביקור, הודיעה הרכזת לגופשטין: "אני נאלצת לבקש סליחה, לאור התגובות הקשות אנו נאלצים לבטל את ההרצאה, זה לא בידי". כאשר גופשטיין השיב לרכזת כי חבל על מניעת חופש הביטוי, השיבה לו הרכזת "אני איתך בעניין זה אך לצערי זה בדרגים גבוהים ממני".

נציין כי גם אנשי שמאל קיצוני הוזמנו לאוניברסיטה והרצאותיהם לא בוטלו. גופשטיין אמר בתגובה לביטול, "עצוב מאוד שאלה שמדברים תמיד בעד חופש הביטוי, ונותנים במה למחבלים ושונאי ישראל, מפחדים לשמוע יהודי שמדבר בעד עם ישראל ארץ ישראל וחיילי צה"ל.

"כנראה שהם לא סומכים על כושר השיפוט של הסטודנטים ומפחדים שהם יחשפו לאמת. יש הרבה מקומות שלא מפחדים אליהם אני מגיע ומוזר שדווקא אוניברסיטה שאמורה לקדש את חופש הביטוי ובין מרציה כאלה שהם אנטי ציוניים ותומכי אש"ף אך למרות זאת הם עובדים באוניברסיטה כי 'יש חופש ביטוי לכולם', דווקא מבקשת לשלול את חופש הביטוי ממני". 

מאוניברסיטת בן גוריון נמסר בתגובה "אמנם תוכננה הרצאה במסגרת התכנית 'פעילי ציבור'. המפגש שתוכנן להתקיים בשבוע הבא בוטל בשל מגוון שיקולי לו"ז ותוכן וכך גם ההרצאה".