הרשות הפלסטינים ממשיכה לעודד טרור אבנים

הרש"פ ממשיכה בדרכה הדו פרצופית. לצד התנערות מהובלת האינתיפאדה וגל הטרור ממשיכים שם לעודד את מיידי האבנים בכל דרך.

שמעון כהן , כ"ו בחשון תשע"ו

לזכר הקריקטוריסט הפלשתיני
לזכר הקריקטוריסט הפלשתיני
צילום: צילום מסך. מבט לתקשורת הפלשתינית

במקביל להכרזותיה הרשמיות של הרש"פ המתנערת מהובלת האינתיפאדה הנוכחית נמשך העידוד המעשי של הנהגת הרש"פ את יידוי האבנים על יהודים. מכון 'מבט לתקשורת הפלשתינית' מציג דוגמאות לקריקטורות ברוח זו מבית היוצר של הנהגת הרש"פ.

באחת הקריקטורות שפורסמה בעיתון הרשמי של הרש"פ, נכתב כי האבן היא "החברה הכי טובה בעולם" של הפלשתיני.

 

תנועת הפתח', תנועתו של אבו מאזן, מוסיפה גם היא לשבח ולעודד יידוי אבנים. ב'מבט' מציגים תמונה שפורסמה בעמוד הפייסבוק הרשמי של התנועה ובו נראה פלשתיני רעול פנים המיידה אבן באמצעות קלע, ולצדו הטקסט: "האינתיפאדה נמשכת. הזעם של ירושלים".

 

תנועת הפתח' פרסמה גם בחשבון הטוויטר שלה קריקטורה המעודדת יידוי אבנים. בקריקטורה המוקדשת לזכרו של הקריקטוריסט הפלשתיני בהאא' אל-בוח'ארי, הקריקטוריסט של העיתון הפלסטיני אל-איאם, נראה זוג פלשתיני כאשר הגבר אוחז ביד אחת באבן וביד האחרת מנופף בדגל הרש"פ, בעוד האישה נראית כשהיא מניפה אצבעות בצורת סמל הניצחון V. הקריקטורה מעוטרת בכיתוב "אנו נמשיך, האמן בהאא' אל-בוח'ארי, רחמי אללה עליו", ו"למען נשמתו של בהאא' אל-בוח'ארי, נמשיך".

במכון 'מבט לתקשורת הפלשתינית" מציינים כי בעבר העניק יו"ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס, לאל-בוח'ארי את עיטור התרבות, המדע והאומנות. היה זה בחודש אוקטובר האחרון כאשר אמר עבאס כי עבודתו של האומן "תואמת את פלשתין ותרבותה האיתנה והמלאה."

כמה מהקריקטורות של בהאא' אל-בוח'ארי עודדו פלסטינים לנקוט בפעולות טרור נגד ישראלים וקידמו כמה מהעלילות המופצות ברש"פ נגד ישראל והיהודים. אל-בוח'ארי מת ממחלה בסוף חודש אוקטובר.

(הצילומים בכתבה: צילומי מסך. מכון 'מבט לתקשורת הפלשתינית')