גודס: "אין לי שליטה על מה שלא בידיים שלי"

מאמן מכבי ת"א מרים ידיים? לא אם זה תלוי בו, כשאמר בסיום המשחק, "אני יכול להוציא את העגלה מהבוץ". כנראה מאוחר מידיי

נרי וייס , כ"ו בחשון תשע"ו

גודס. קורא לעזרה
גודס. קורא לעזרה
צילום: אלן שיבר, מנהלת הליגה

לשפל כזה במכבי ת"א לא היו ערוכים. הפעם, בניגוד לשנים עברו בהם הקבוצה הצהובה מתל אביב הייתה רועשת וגועשת שלא תמיד בצדק, נראה שיש ממה לדאוג.

אין טביעת אצבע של מאמן. השחקנים מקובעים במספר תרגילים בהגנה ובהתקפה. אין היררכיה מסודרת, וכשכל זה מתחבר לדקות סיום צמודות, מכבי לעולם תפסיד. כך קרה גם הערב (ראשון), כשאשדוד ידעה להידבק בזמן הנכון לצהובים, ולא הייתה צריכה יותר מכך בכדי להנחיל להם הפסד שני בליגת העל הישראלית, ורביעי ב-6 המשחקים האחרונים שלהם בכל המפעלים.

הפעם, הכתובת על הכישלון מגיעה למאמן גודס. אחרי בחירת שחקנים לקויה, הנחתות שקיבל מראשי ההנהלה ועוד שלל אירועים שחברו להם יחד העונה, גודס יכול היה להוציא הרבה יותר מסגל השחקנים שעומדים לרשותו, אך נראה שזה גדול עליו ופרידה תבוא בקרוב מאוד.

לאחר ההפסד המשפיל הערב לאשדוד בתוצאה 88:83 אמר גודס כי הוא עודנו מאמין שבידו להוציא את הקבוצה מהמשבר אליו נקלעה. לדבריו של גודס הבעיה היא לא בו כי אם בשחקניו. "לא היה לנו את האומץ ברבע האחרון בבאמברג. וגם לא היה לנו את האומץ במשחק הזה. אין שום סיבה לקבל 34 נקודות ברבע האחרון, זה די דומה במה שקרה בבאמברג. המון טעויות וחוסר ריכוז, אין לי הסבר לזה". 

גודס ניסה להגן על מעמדו בקבוצה כשאמר, "אני חושב שאני יכול להוציא את העגלה מהבוץ. יש פה הרבה עבודה, לא משנה איתי או עם משהו אחר. הרבה שחקנים צריכים להרים את הרמה. צריך למצוא את האיזון מבחינה התקפית או הגנתית".

עוד אמר המאמן בסיום, "אין לי שליטה על מה שלא בידיים שלי. זה לא רק משפיע עלי, אלא גם על השחקנים. אני מסתדר עם זה. זו הצומת הקשה שלי בקריירת האימון", הודה גודס.

כאמור, הפרידה הצפויה מגודס תתרחש בקרוב מאוד, כשכעת שאלה אחת היא שמונעת את הפרידה, מי יבוא במקומו. חילוקי הדעות בקרב מקבלי ההחלטות גדולים ורבים, אך אלה יצטרכו להכריע בסוגיה עוד הלילה. 


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il