היה שווה לחכות: שער העונה בניצחון באר שבע

80 דקות חיכו אוהדי הכדורגל לשער, 7 חודשים חיכה ארבטיימן לשער. שער אדיר במספרת לחלוץ של באר שבע נתן לה ניצחון נוסף ומקום ראשון

נרי וייס , כ"ז בחשון תשע"ו

לא עוצרים באדום. באר שבע חוגגת
לא עוצרים באדום. באר שבע חוגגת
צילום: פלאש 90

80 דקות חיכו אוהדי הכדורגל במשחק הערב (שני) שנעל את מחזור מספר 10 בליגת העל בין הפועל באר שבע להפועל חיפה. 80 דקות של כדורגל טוב מצידה של המארחת באר שבע, אך ללא אף שער, אבל האוהדים המקומיים מבאר שבע לא ויתרו, הם המשיכו לדחוף ולעודד את קבוצתם. 

שבעה חודשים חיכה שלומי ארבייטמן לשער. 7 חודשים בהם היה מושבת לתקופה ארוכה בשל פציעה וכששיחק לא הצליח להכניס את הכדור אל שער היריבה. ארבייטמן, שחזר לארץ לאחר ששיחק בבלגיה, חיכה לשער שישחרר אצלו הרבה לחץ, והערב, בדקה ה-80 זה בא ובגדול. 

שער אדיר במספרת, כזה שככל הנראה יזכה בתואר שער העונה בעונה שרק עכשיו החלה, והדובדבן שבקצפת - שער שמזכה את באר שבע בניצחון נוסף בליגה הבכירה, כזה המחזיר את באר שבע אל המקום הראשון בטבלת ליגת העל שבכדורגל, על פני היריבה והאלופה מכבי ת"א.

שתי הקבוצות עלו אל המשחק הערב כששתיהן חייבות ניצחון, ותוצאת תיקו תתקבל באכזבה אצל שתיהן. באר שבע רצתה לשוב אל המקום הראשון בטבלה ואילו חיפה רצתה להתרחק מעט מהקו האדום, ממנו היא רחוקה רק שתי נקודות. 

המשחק היה בשליטת הדרומיים שאירחו את המשחק באצטדיונם החדש, אצטדיון טוטו טרנר, אך קובארז', שוער חיפה מנע את היתרון הבאר שבעי שוב ושוב. בניגוד ליתר קבוצות ליגת העל שבכדורגל, לבאר שבע לא היה חסר מחץ בחוד, גם לא מזל, פשוט נתקלה בהופעה מצויינת של שוער האורחים קובארז'.

חיפה מצידה מצויידת בלא מעט חלוצים מצויינים דוגמת זרקו קוראץ' ותומר סוויסה לא הצליחה לסכן ולו פעם אחת את שערו של דודו גורש, שוער הדרומיים, ונראה שזו מועמדת רצינית כבר עכשיו, לאחר 10 מחזורים, לרדת אל ליגת המשנה בסיומה של העונה.

בסיום, באר שבע חוזרת אל המקום הראשון בטבלת ליגת העל שבכדורגל, בזכות שער ענק של שלומי ארבייטמן שחוזר לכבוש. מי יעצור את באר שבע?


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il