השלישי בשבוע: אריק שיבק התפטר מהפועל אילת

המאמן שהגיע לאילת באמצע העונה שעברה והוביל אותה להישגים, החליט להתפטר מתפקידו לאחר שזו נמצאת במקום האחרון בטבלה עם ניצחון בודד

נרי וייס , כ"ח בחשון תשע"ו

אילת נפרדת משיבק
אילת נפרדת משיבק
צילום: עודד קרני, מינהלת הליגה

שבוע קשה עובר על מאמני הכדורסל הישראלים. בזה אחר זה מוצאים את עצמם מאמני נבחרת ליגת ווינר סל מסיימים את תפקידם בקבוצה, מי באילוץ של ראשי ההנהלה שלו ומי מבחירה.

לאחר פיטוריהם של מאמני קבוצות הכדורסל של תל אביב, הפועל ומכבי, כעת מגיע גם תורה של הפועל אילת כשאריק שיבק כינס מסיבת עיתונאים לפני זמן קצר בה הודיע על סיום דרכו באימון הקבוצה הדרומית.

בעוד שקטש שפוטר מהפועל תל אביב וגודס שפוטר ממכבי ת"א, עשו זאת לאחר החלטה של ההנהלה, אצל שיבק הודעה זו הגיעה ממנו ואף יותר מכך, לאחר דין ודברים מול ראשי קבוצתו כשזה רצה להתחזק בשחקנים ומשלא נענה בחיוב על כך הודיע על עזיבתו.

המאמן הוותיק, שעד לפני שנתיים שימש כמאמן נבחרת הכדורסל הישראלית, עוזב את הקבוצה דווקא לאחר עונה היסטורית שעשתה הקבוצה תחתיו. שיבק הצעיד בעונה שעברה את הקבוצה לגמר הפלייאוף, אחרי שהדיח בחצי הגמר את מכבי תל אביב עם 2:3 דרמטי בסדרה.

את העונה הנוכחית פתחו אילת ושיבק רע עד מאוד, כשהשיגו ניצחון בודד בלבד בחמשת המחזורים הראשונים של העונה בליגת ווינר סל, מה שמיקם אותם במקום האחרון בטבלת הליגה הבכירה. הקש ששבר את גב הגמל מצידו של שיבק שהבין כי אין מנוס משינוי סגל השחקנים הקיים, היה ההפסד אמש להפועל תל אביב של שרון אברהמי הצעיר, באולמם הביתי שבאילת בתוצאה 84:61.

שיבק אמר כי "לאחר ההפסד אמש ופתיחת העונה המאכזבת של הקבוצה, ולאחר שנעניתי בשלילה על ידי הנהלת הקבוצה לבצע שינויים בסגל, החלטתי, בשיתוף עם יו"ר הקבוצה, להיפרד מהפועל אילת היקרה לי מאוד. מאחל הצלחה גדולה לקבוצה בהמשך דרכה".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il