מוזס: הציבור החרדי ממשיך לגור במחסנים

לדברי ח"כ מוזס שר האוצר איננו מציג שום פתרון מעשי לציבור החרדי. "לא שמעתי שום הצעה קונקרטית לפתרון מצוקת הדיור לציבור החרדי"

חיים לב , כ"ח בחשון תשע"ו

מנחם אליעזר מוזס
מנחם אליעזר מוזס
צילום: פלאש 90

יו"ר סיעת יהדות התורה בכנסת ח"כ מנחם אליעזר מוזס התייחס במליאת הכנסת אל דיווחי שר האוצר לוועדת הכלכלה בעניין הפתרונות המוצעים למצוקת הדיור.

לדברי ח"כ מוזס שר האוצר איננו מציג שום פתרון מעשי לציבור החרדי.

"עקבתי היום אחר הדיון בנושא הפתרון למצוקת הדיור, בהשתתפות שר האוצר בוועדת הכלכלה, ולא שמעתי שום הצעה קונקרטית לפתרון מצוקת הדיור לציבור החרדי, שלדברי שר השיכון במליאת הכנסת לפני שבועיים, מהווה 20% מהדרישה".

לדבריו, הציבור החרדי ממשיך להתגורר במחסנים. "במגזר החרדי הציבור מתגורר במחסנים ובחניונים מאולתרים. לפני חמש שנים, בהיותי גם חבר ועדת הכלכלה וגם יושב-ראש השדולה לדיור, הבאתי חברי כנסת לסיור בשכונות החרדיות כדי שיראו באילו תנאים מתגוררים זוגות צעירים.

"כאן, במרחק 500 מטר מהכנסת. בתנאים לא תנאים. וזה לא סוד שאם ראשי הערים מעוניינים באוכלוסייה מבוססת ולא בזוגות צעירים, הם בוודאי שלא מעוניינים בחרדים".

"הבאתי כמשל את גורדי השחקים בגבול רמת-גן–בני-ברק, כאשר הנוף הוא בית העלמין הבני-ברקי, ואף על פי כן הקימו שם בניינים של 30 קומות, כדי למנוע זליגה, חלילה, של חרדים לתוך רמת-גן. הקימו את גורדי השחקים ללא סוכות, ללא תנאים לציבור החרדי", הוסיף מוזס.

מוזס הדגיש, "אני מקווה ומצפה לשינוי, כאשר אחד השינויים שהציג לנו כאן שר השיכון לפני שבועיים, הוא הסכמי גג לראשי הערים; מן משא ומתן שעיקרו: נקים לכם כאן בית תרבות, נקים לכם עוד בית פיס, נקים לך מה שתבקש, אבל בתנאי שתכניס אוכלוסייה של זוגות צעירים, אלה שהם מחוסרי דיור, אלה שזקוקים לדיור בר-השגה. את הסכמי הגג האלה יש להחיל גם כתנאי לאיכלוס לציבור החרדי".