השר כץ מתגבר את מחלקות הרווחה בבנימין ויהודה

שר הרווחה והשירותים החברתיים, חיים כץ, הורה לתגבר את מחלקות הרווחה במרחבי בנימין ויהודה. זאת לנוכח גל הטרור.

שמעון כהן , כ"ט בחשון תשע"ו

שמיטת חובות בביטוח הלאומי. השר כץ
שמיטת חובות בביטוח הלאומי. השר כץ
פלאש 90

שר הרווחה והשירותים החברתיים, חיים כץ, הורה לתגבר את מחלקות הרווחה במרחבי בנימין ויהודה על מנת לספק להם כלים להתמודדות עם המצב הבטחוני.

מלשכתו של השר נמסר כי עלות הסיוע נאמדת ב- 216,450 ש''ח. לדברי כץ "גל הטרור הנוכחי מחייב התמודדות מיוחדת של מחלקות הרווחה במרחבי בנימין ויהודה. עלינו לחזק את היישובים העומדים בקדמת המאבק בטרור ולספק להם כלים לשמירה על בטחונם".

באשר לשימוש שייעשה בתיקצוב הייחודי נמסר מלשכת השר כי "לנוכח גל הטרור משפחות רבות נמנעות לחלוטין לצאת מהעיר וישנן שכונות מסוימות שנמצאות בקו עימות חשוף, וחוות מדי לילה ידויי אבנים, צעקות וקללות ועימות פנים אל פנים. על כן תקציב החירום יופנה בין היתר להשבת תחושת השליטה - קיום סדנאות הגנה עצמית, נהיגה תחת לחץ, קרב מגע וכדומה. הדרכת הורים לשיח פתוח עם ילדיהם - בדגש על אוכלוסיות עולים שחווים את המצב באופן קשה בקיצוניות, שיפור תקשורת פנים על מנת להעביר מידע יעיל בזמן אמת ולצמצם שמועות ולחץ מיותר, תגבור מערך רכזי החרום צח"ש וצח"י ולתגבור רשתות בקהילה ומנהיגות מקומית (שבכל ארוע נדרשים לעמוד ראשונה בחזית ההתמודדות עד שגורמי המקצוע מגיעים) ועוד".