הרב הראשי של אוקראינה לטובת הפליטים היהודים

הרב יעקב דוב בלייך ביקש סיוע נוסף מהבית הלבן לטובת הפליטים היהודים. "כדי שהדברים לא יצאו משליטה", הסביר הרב הראשי.

חיים לב , ל' בחשון תשע"ו

פנינו בדחיפות. הרב בלייך
פנינו בדחיפות. הרב בלייך
באדיבות: משה פרידמן – ועידת רבני אירופה

הרב הראשי לאוקראינה, הרב יעקב דוב בלייך, סגן נשיא ועידת רבני אירופה, הגיע השבוע לבית הלבן בראש משלחת של ראשי הדתות באוקראינה בכדי להעמיק את הקשרים בין ארה"ב לאוקראינה שהלכו והתפתחו מאז המהפכה באוקראינה.

מטרת הביקור היתה כדי לבקש את עזרת ארה"ב לסייע הומניטארית לרבבות הפליטים שברחו מאזור מזרח אוקראינה ועדיין לא שבו לבתיהם. מדובר ברבבות אנשים ובהם נשים וילדים קטנים שנמצאים במרכזי פליטים ללא קורת גג משלהם, והחורף הקשה שכבר פוקד את אוקראינה אינו מטיב את מצבם.

הרב בלייך סיפר על הביקור: "ארה"ב העניקה תקציבים של מיליוני דולרים לאוקראינה אך אלו מופנים כמובן לצבא ולביטחון, המצב הכלכלי באוקראינה גרוע מאוד, מדובר באחוזים גבוהים של האוכלוסייה שבעקבות האירועים בשנים האחרונות הגיעו עד פת לחם ממש, וזאת עוד לפני בעיית הפליטים שלהם זה כבר החורף השני ללא קורת גג.

"ראיתי לנכון לעמוד בראש משלחת של ראשי הדתות לבקש סיוע נוסף מארה"ב בכדי שהדברים לא יצאו משליטה, כמובן שמהיכרות אישית הזכרתי את בעיית הפליטים היהודים, ומקווה שאכן דבריי התקבלו וגרמתי לקידוש שם שמים", אמר הרב בלייך.

חברי המשלחת נפגשו בוושינגטון עם שורה של אישים בכירים שיש להם השפעה רבה על ענייני החוץ של ארה"ב שהאזינו בקשב רב לדברים וציינו את מחויבותה של ארה"ב לאוקראינה.