על מה מדברים בשיחת הטלפון הראשונה?

כשיוצאים לדייטים כדאי לקבל עצות מהמומחים. נחמה ביטקובר ממכון ''עומק הקשר'' שע"י מכללה ירושלים, מעניקה טיפים לפי אותיות הא'-ב'.

נחמה ביטקובר , ל' בחשון תשע"ו

מה עושים עם הטלפוו הראשון?
מה עושים עם הטלפוו הראשון?
Office XP

אחרי שבטור הקודם קיבלתן את הטיפים לאות ח' ממשיכים הלאה לטיפים נוספים

ט'

טלפונים

חידה: מהם 4 המשפטים הכי נפוצים בטלפון ראשון?

תשובה: 
"אז..מה שלומך..?"
"איך היה לך היום?"
"אז...שנקבע?"
שקט...

מסתבר שלמרות שהמשפט האחרון הוא לא ממש משפט (ואפילו לא מילה) הוא הנפוץ מכולם. אז.. מה עושים עם השקט הזה? איך שורדים את הטלפון הראשון??

אין ספק שטלפון ראשון הוא עניין מביך. אתם עדיין לא מכירים, אין לך מושג מי הוא, איך הוא נשמע, איזה נושאים מעניינים אותו, וזה טבעי ונורמלי לחלוטין שיהיה שקט.

כדי לחסוך את המתח והמבוכה, כדאי שהטלפון הראשון יהיה קצר ויתמקד בעיקר בפגישה הקרובה (איפה, מתי... לא נורא אם יצאו לך יותר משתי מילים...), וכך גם תימנעו מאי הבנות ומסקנות מיותרות.

חשוב לזכור שלא תמיד הטלפון משקף את האישיות האמיתית של הבחור ואם תתני לזה צ'אנס תגלי שיש הרבה מאוד הפתעות (לפעמים זה לא זורם לו כי הוא לא רגיל להתבטא בטלפון, לפעמים דווקא מתוך מבוכה הוא לא מפסיק לדבר או שפשוט אין לו קליטה וזה מקו..קו..קו..קוטע)

באופן כללי, גם בהמשך הקשר תמיד עדיף טלפון על SMS ופגישה על טלפון, משום שככל שיותר חשים מעורבים בשיחה (כשאת יכולה לשמוע את הטון שלו, לראות את המבט וכו') אפשר להבין את האדם השני בצורה טובה יותר ולמנוע טעויות של חוסר הבנה. (אם היית רואה שהוא מחייך ה"לא כדאי לך לאחר!" שלו היה נשמע לך הרבה פחות מאיים...)

בנוסף צריך לזכור שהמטרה שלנו היא,בסופו של דבר, להיפגש עם האדם כולו ולא עם חלקים שלו (אנחנו בעצם מרכיבות פה פאזל..) ככל שיותר חלקים פעילים בפגישה היא יותר משקפת את המציאות ומאפשרת לך ללמוד מי עמוד (יושב) מולך.

לכן עדיף לשמור את הנושאים הארוכים וה"כבדים" יותר לפגישה (שהוא יסחוב אותם..) ואת הדברים הקצרים וה"קלילים" לטלפון. (ברור שמי שמרגישה שהרבה יותר נח וטוב לה בטלפון צריכה להתייעץ על כך בנפרד).

לשבחו של הטלפון יאמר שהוא יכול לשמש ככלי שמקדם את הקשר ומקרב ביניכם. הודעות sms נחמדות, וואטצאפ, שיחה לפני השינה או סתם כך עדכון באמצע היום, כמובן בשלב המתאים בקשר. בנוסף לכך, לפעמים דווקא המרחק הפיזי מאפשר פתיחות אחרת. השתמשי בזהירות ובחכמה.

"אז...מה שלומך...?"

מעוניינים לקבל כלים חיוניים נוספים לצומת הרגישה של הדייטים? בכיף! היכנסו.