"סמוטריץ' ראש ממשלה. חזן שר אוצר"

ראש האופוזיציה תוקף את הממשלה לקראת תחילת הדיונים על התקציב, "לא ממשלת ישראל אלא ממשלת יצהר ואיתמר".

חזקי ברוך , ד' בכסלו תשע"ו

הרצוג ולבני
הרצוג ולבני
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ראש האופוזיציה, יצחק הרצוג, תקף בפתח ישיבת סיעת המחנה הציוני את ראש הממשלה והממשלה, לקראת תחילת דיוני התקציב.

"מדובר בעוד תקציב של כלום. תקציב לחיזוק, שימון וריפוד הממשלה ולא תקציב למדינה. תקציב של כניעה והתרפסות מול קבוצות לחץ שיושבות בלשכת ראש הממשלה ומנהלות את המדינה".

הרצוג הוסיף כי התקציב הנוכחי שמוגש לכנסת, "הוא לא תקציב לצעירים. הוא לא תקציב למשפחות עובדות. הוא לא תקציב לאזרחים קשישים".

לדבריו, "השתלטו על משרד ראש הממשלה ועל משרד האוצר כוחות שמטרתם לקחת את הכסף של אזרחי ישראל, את כספי המיסים שלנו ולהסיט אותם מייעודם".

"במקום לנגב ולגליל, לשיפור מצוקת הדיור, למעונות יום - להתנחלויות מבודדות וארגונים עלומים שלא ברור מי עומד בראשם", הוסיף. "ראש הממשלה נתניהו אינו ראש הממשלה בפועל וכחלון אינו שר האוצר. סמוטריץ' ראש ממשלה. חזן שר אוצר. זו מציאות שאזרחי ישראל לא בחרו בה. זו ממשלה שצריכה לסיים את דרכה. אין לה זכות קיום. היא לא ממשלת ישראל אלא ממשלת יצהר ואיתמר".

בסיום דבריו התייחס הרצוג להיעדרותם הצפויה של השרים מאזכרת בן גוריון, "אני רוצה לסיים בקריאה חוזרת וברורה לראש הממשלה וליו"ר הכנסת – אל תפקירו ותבזו את זכרו של ראש הממשלה הראשון דוד בן גוריון ז"ל. זו חרפה שאף נציג מהממשלה לא ישתתף באזכרתו. איבדתם את הכבוד לסמלי המדינה? תעצרו ביום רביעי את ההצבעות על התקציב ותאפשרו לנציג הממשלה ולחברות וחברי הכנסת להשתתף באזכרה לזכרו".

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) הגיב לדברי הרצוג ואמר כי מדובר ב"מנטרות ידועות מראש של ראש אופוזיציה חלול שלא מצליח להתרומם ושכל מה שנשאר לו זה לדקלם פתגמים אופוזיציוניים ריקים מתוכן".