העולים הראשונים מאז מתקפת הטרור בפריז

דניאל בנטורה שעלה עם משפחתו סיפר בנתב"ג: כבר שנתיים שאנחנו חיים בחוסר ביטחון ורוצים לעלות. איני רוצה שהילדים שלי יתחתנו בצרפת.

עוזי ברוך , ד' בכסלו תשע"ו

בנמל התעופה בן גוריון נחתו אחר הצהריים (שני) שתי משפחות יהודיות של עולים מפריז, מראשוני העולים המגיעים ארצה מאז מתקפת הטרור הרצחנית בסוף השבוע האחרון.

שתי המשפחות הגיעו לישראל במסגרת מיזם העלייה של הקרן לידידות. דניאל בנטורה, אחד העולים, אמר עם הגעתו כי “אחרי המתקפה אנשים משתדלים לא לצאת מהבית. הרבה משטרה ברחובות. פשוט מפחיד”.

דניאל, אשר הגיע ארצה מפריז עם אשתו וירג'ין ועם שני ילדיהם, הוסיף כי "כבר שנתיים שאנחנו חיים בחוסר ביטחון ורוצים לעלות לישראל. האנטישמיות בפריז עלתה מאוד. לא הייתי רוצה שהילדים שלי יגורו, ילמדו ויתחתנו בצרפת. החיים בישראל בטוחים מבחינתנו ביחס למצב בפריז. יש לנו כאן משפחה וחברים. מבחינתנו זה הבית שלנו”.

משפחת בנטורא וסרג’ אוזן, העולה הנוסף אשר חזר לישראל לאחר שעלה כבר לפני כ-20 שנה ושב לצרפת, עתידים להשתקע בנתניה.

הקרן לידידות, אשר הביאה את העולים, מסייעת בשנה האחרונה לעולים מארצות מצוקה בהתמודדות עם קשיים כלכליים ואחרים הכרוכים בעלייה. בשנה האחרונה העלתה הקרן כ-2,000 עולים מאוקראינה.

העולים היום מצרפת עתידים לקבל מהקרן סיוע בשכר דירה לחצי השנה הראשונה בישראל, ליווי במציאת תעסוקה, סיוע בהבאת קונטיינר עם חפציהם האישיים, חוגים שיסייעו לילדיהם להשתלב ועוד.

הרב יחיאל אקשטיין, נשיא הקרן לידידות מוסר כי “הקרן לידידות מחוייבת להגן על הקהילות היהודיות שנמצאות במצוקה ברחבי העולם ולסייע למי שרוצה לעלות ארצה מתוך הקהילות הללו”.