אייכלר: יש גיוס בנות בצה"ל? אין מקום לחרדים

"חוק גיוס בנות העביר על דתם מאות אלפי יהודים, צאצאים להורים שומרי תורה ומצוות", תקף.

חיים לב , ז' בכסלו תשע"ו

ישראל אייכלר
ישראל אייכלר
פלאש 90

במהלך הדיון בוועדת חוץ ובטחון על תיקון חוק הגיוס טען ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) כי כל זמן שיש גיוס בנות ב"כור ההיתוך הצבאי", כלשונו, אין מקום בצה''ל ליהודי חרדי, גם אם אינו לומד בצה"ל.

"בעיית הצבא אינה שאלת הגיוס, אלא מה מטרת קיומו של הצבא. האם הוא עוסק רק בביטחון, או תפקידו לקדם נשים בצבא והתנתקות מן התורה? החטא הקדמון של דור מייסדי המדינה היה הגדרת הצבא כ'כור היתוך' במטרה לחנך מחדש את העם היהודי ולהפוך אותו לעם ישראלי חדש", אמר אייכלר.

לדבריו, במקום שהצבא יעסוק רק בביטחון מול אויבים, כמו שמערכת הבריאות עוסקת בבריאות בלבד, הפך הצבא לקבלן ביצוע של "תכנית ההתנקות של נשמות ישראל מן התורה וחוקיה", כלשונו.

"לשם כך חוקקו חוק גיוס בנות וכך העבירו על דתם מאות אלפי יהודים, צאצאים להורים שומרי תורה ומצוות. כל זמן שיש גיוס בנות ב'כור ההיתוך' הצבאי אין שם מקום ליהודי חרדי גם אם אינו לומד".

ח"כ מאיר פרוש התייחס לשוני שבין יש עתיד לליכוד בכל הנוגע לחוק הגיוס. "יש שתי סקאלות של חילונים בארץ. ישנה קבוצה המבקשת לגייס בכפייה ובסנקציות את החרדים, הם שלטו בממשלה במשמרת קצרצרה, ויש קבוצה שרוצה חרדים בצבא ללא כפייה וסנקציות.

"הליכוד מייצג את הקבוצה שאינה רוצה לכפות על הציבור החרדי גיוס. נושא הגיוס היה אחד מהנושאים העיקריים שעסקו בו במהלך הבחירות, והליכוד הביע את עמדתו שהוא נגד כפייה וסנקציות והוא קיבל שלושים מנדטים והקים את הממשלה וכאמור, דרכו זה לא ללכת בכפייה ובסנקציות".

"החוק שמוצג כאן אומר, להחזיר לסמכותו של שר הביטחון את הסמכות לתת דיחוי למי שיושב ולומד. לא ייתכן שאנו נסמוך על שר הביטחון על המבצעים הנועזים ביותר, ועל מגוון רחב של פעולות שהוא אחראי עליהן, אבל על שיקול דעתו שלו לתת דחייה לבן ישיבה לא נסמוך".

ח"כ מנחם אליעזר מוזס, אמר כי תיקון החוק מחוייב המציאות. "המצב בו בחוק יוחלט על מספר מתגייסים חרדים, כך סתם, ללא קשר למצב בטחוני, הוא שרירותי ובלתי תקין. הרי לא יתכן שיונף מעל הציבור החרדי כולו איום של האשמה פלילית. תיקון החוק, המאפשר לשר הביטחון להיות זה שיקבע מהו מספר המתגייסים הנדרש לגיוס, הוא מתבקש מאליו".

מוקדם יותר אמר הטיח ח"כ משה גפני בח"כים של יש עתיד כי הם מעוניינים להפוך את החרדים לחילונים. "אנחנו לא מדברים כאן רק על גיוס חרדים לצה"ל אלא על כל הפעילות של 'יש עתיד' נגד החברה החרדית.

"הם פעלו נגדנו בשנאה ובגזענות. אין להם שום רצון אמיתי לשלב אותנו. מה שהם רוצים זה להפוך אותנו לחילוניים. ככול שיפעילו נגדנו יותר לחץ כך נתגייס פחות. עם ישראל קיים רק בזכות לומדי התורה".