המרצה לעובדי משרד החוץ: השר לשעבר נגדו נלחמו

ח"כ לפיד, נגדו נאבקו העובדים כשכיהן כשר אוצר, ירצה לעובדים על "הפגיעה במערך החוץ וההסברה". במשרד מבהירים: נאסור את ההרצאה.

ניצן קידר , י' בכסלו תשע"ו

יאיר לפיד
יאיר לפיד
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

מסמנים שר חוץ אלטרנטיבי? עובדי משרד החוץ הזמינו את יו"ר 'יש עתיד', ח"כ יאיר לפיד, לדיון מיוחד במשרד החוץ.

הדיון מתקיים על רקע מה שהוגדר על ידי העובדים "הפגיעה המתמשכת במשרד החוץ והצורך להאבק נגד החרם, הטרור, והנסיונות לפגוע במדינת ישראל בזירות הבינלאומיות".

מדובר בצעד תמוה, בעיקר לאור העובדה שבעת בה לפיד כיהן כשר האוצר לפני שנתיים, ניהלו נגדו עובדי המשרד מאבק מר ואישי, שכלל חילופי דברים קשים מאוד בזמנו.

באותה תקופה ניהלו העובדים את אותה מערכה כפי שהם מנהלים גם היום מול האוצר, בנוגע לתנאי עבודתם, אלא שאז, בניגוד לתקופה האחרונה, מימשו את איום השביתה והרגיזו את השר לפיד שהשתלח בהם.

כעת, מזמינים העובדים את לפיד לאירוע מחר במשרד החוץ, בו הוא אמור לדבר בפניהם, במתקן רשמי של המשרד, ללא שום שיוך רשמי ליחסי החוץ של ישראל, על "הפגיעה במערך החוץ וההסברה של מדינת ישראל, בעקבות ההחלטה של ראש הממשלה לפצל את המשרד ל-6 שרים שונים ובהעדר שר חוץ במשרה מלאה למדינת ישראל", כפי שמפרסמים דובריו של יו"ר יש עתיד.

במשרד החוץ אומרים בתגובה לערוץ 7 כי יאסרו על העובדים לקיים את הפגישה עם לפיד משום שהיא מנוגדת להוראות התקשי"ר.

תגובת ועד עובדי משרד החוץ לא נמסרה לפרסום, ולכשתגיע – נפרסמה.

כזכור, העובדים החריפו באחרונה את צעדי המאבק שלהם, והודיעו כי בכל רגע יכולה לפרוץ שביתה מצידם ללא הגבלת זמן, בעקבות אי עמידה של האוצר בהסכמים שנחתמו עימם.