קרליבך ואופרה – הילכו שניהם יחדיו?

ערב מוזיקלי יחיד מסוגו התקיים בתל אביב לזכר ר' שלמה קרליבך. "לערב הזה מגיעים בלי אגו".

יערה וייס , י"א בכסלו תשע"ו

קרליבך ואופרה – הילכו שניהם יחדיו?
קרליבך ואופרה – הילכו שניהם יחדיו?
צילום: יעקב פלברבאום

מסתבר שהתשובה החיובית עלתה על כל דמיון, כי הכרטיסים למופע אזלו הרבה לפני קיומו. כך שביום שני בשבוע שעבר התמלא האולם במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב עד אפס מקום.

גדולי החזנים והתזמורת הסימפונית רעננה התכנסו שם למחווה מרגשת ויחידנית לגדול המלחינים והאיש עם הנשמה, ר' שלמה קרליבך ז"ל.

"מדהים לאן קרליבך הגיע", אומר לי הזמר יצחק מאיר אחרי המופע. גם הוא לא ציפה שמאות אנשים מחויטים ומעונבים יגיעו לערב המוקדש כולו לאיש ששיריו הם כל כך "פשוטים", לכאורה.

"לערב הזה מגיעים בלי אגו", הוא ממשיך, "ומי שמילא את האולם זה ר' שלמה קרליבך", הוא אומר ורומז בדבריו על כך שלא באו לשמוע אותו, או את מקהלת החזנים המכובדת והתזמורת הסימפונית, אלא רק את שיריו של הרבי המרקד שסחף רבים בשיריו.

בזה אחר זה עלו לבמה החזנים חיים אדלר וצבי ויס, וגם הזמרים הצעירים יצחק מאיר, אברמי רוט, לוליק לוי, יהודה אליאס וישי ריבו.

התזמורת המכובדת נענתה לכולם, גם לחזנים המנוסים, וגם לילדים ששרו ברגש את "שפכי כמים לבך" בשילוב קטעים מהמנון "התקווה"(!). את הערב יזם יענקל'ה רוטנר המנצח מנתניה, והשתתפו בו כאמור חזנים וילדים, זמרים ומגישים – אהרן פררה ואבשלום קור.

בוידאו: החזן חיים אדלר בקטע חזנות "לא אמות כי אחיה", ולאחריו הקטע עם התזמורת מתפילת ההלל – "פתחו לי שערי צדק, אבוא בם אודה י-ה".