מחבל נעצר רגע לפני שביצע פיגוע דקירה

מאבטח הרכבת הקלה הבחין בערבי שהתהלך סמוך לתחנה המרכזית בבירה. על גופו נמצאה סכין ובחקירתו הודה כי יצא מביתו לרצוח יהודים.

אורלי הררי , י"ג בכסלו תשע"ו

הסכין שנמצאה על גופו
הסכין שנמצאה על גופו
צילום: חטיבת דובר המשטרה

בית משפט השלום בירושלים האריך היום (רביעי) בחמישה ימים את מעצרו של מחבל ערבי תושב העיר העתיקה, שיצא אתמול מביתו בדרך למערב העיר, במטרה לבצע פיגוע דקירה נגד יהודים.

אתמול בבוקר הבחין מאבטח של הרכבת הקלה בערבי שמתהלך בתחנת הרכבת ברחוב יפו סמוך לתחנה המרכזית.

הערבי עורר את חשדו של המאבטח שביקש לבדוק אותו. במהלך הבדיקה הבחין המאבטח בסכין המוחבאת על גופו של הערבי ובסיוע לוחם מג״ב השתלטו על המחבל, אזקו אותו והעבירו אותו לחקירה בתחנת לב הבירה.

בחקירתו הראשונית מסר המחבל בן ה-19 גרסה שלא הניחה את דעת החוקרים והוא הועבר לחקירה במפלג לתפקידים מיוחדים בימ״ר ירושלים.

בחקירתו השנייה התבצעה בדיקה מעמיקה של גרסתו והמחבל הודה כי יצא בבוקר מביתו לאחר שהחליט לבצע פיגוע דקירה.

המחבל לקח סכין גדולה מביתו בעיר העתיקה, יצא למקום עבודתו במערב העיר, ירד באזור התחנה המרכזית והחל לתור אחר קרבן פוטנציאלי.

כאמור, מעצרו של המחבל הוארך היום בחמישה ימים בבית משפט השלום בירושלים. מפקד המחוז ניצב משה (צ׳יקו) אדרי שיבח את עירנות מאבטח הרכבת הקלה ופעילותו יחד עם שוטר מג״ב וציין כי ״עירנותו של המאבטח שפעל במקצועיות, ללא היסוס ובאומץ יחד עם שוטר מג״ב במילואים, סיכלו פגיעה בחפים מפשע. השניים פעלו כמצופה מהם וראויים לכל הערכה״.