בית שמש: 1,500 למדו לזכר חברם שנרצח

בני נוער אמריקנים הלומדים בישראל התכנסו בבית שמש למעמד סיום התנ''ך לעילוי נשמת עזרא שוורץ הי"ד שנרצח בשבוע שעבר בגוש עציון.

עדו בן פורת , י"ד בכסלו תשע"ו

שבוע לאחר הרצח.
שבוע לאחר הרצח.
צילום: דוברות עיריית בית שמש

במלאת ימי השבעה על הירצחו של תלמיד הישיבה האמריקני מבית שמש, עזרא שוורץ הי"ד, התקיים הערב (חמישי) מעמד סיום התנ"ך שנלמד לעילוי נשמתו ע"י 1,500 בני נוער אמריקנים הלומדים בישראל.

המעמד התקיים ברחבת קמפוס ישיבת ''אשרינו'' בבית שמש, בה למד עזרא הי"ד, בהשתתפות ראש העיר משה אבוטבול, חבר הכנסת לשעבר דב ליפמן ואישי ציבור נוספים.

ראש הממשלה נתניהו שלח ברכה מצולמת לאירוע, בה אמר כי "עזרא היה במסע אישי לאהבת עם ישראל. הוא נרצח על ידי בני עוולה והעובדה שאנחנו זוכרים את עזרא לא מובנת מאליה. אני מוסר למשפחתו את כאבו וגאוותו של העם כולו".

"עזרא הי"ד הקפיד על לימוד התנ"ך ותכנן לסיימו בקרוב, כעת אנו מגשימים את רצונו הטהור", אמר ראש העיר אבוטבול באירוע.

"מרגש ומחמם את הלב לראות את הנוער הנפלא שבא לארץ כדי ללמוד ולחזק את הזהות היהודית והתורנית שלהם, ובפועל הם אלו שמחזקים אותנו", דברי ראש העיר.

ראש ישיבת ''אשרינו'' הרב נתנאל יודן אמר כי "עזרא היה תלמיד מאד מיוחד שבתקופה האחרונה התעמק מאד בלימודי התנ"ך שריתקו אותו מאד. עזרא מאד אהב לצחוק, ללמוד והיה אהוב מאוד על חבריו. שמעתי על הבשורה המרה בעת שהייתי בגיוס תלמידים בארה"ב ועזרא יחסר לנו מאוד".

אבי ברמן, מנכ"ל ארגון OU ישראל שארגן את הערב המיוחד, סיפר כי "על אף הצער הגדול על מותו של עזרא ושל שאר קורבנות הטרור, המסר שלנו מהערב הוא שאותנו לא ינצחו והרוח של עם ישראל היא אדירה ולא ניתן לעצור אותה. הערב הזה ומותו של עזרא, בעת שהגיע לחלק ממתקים לחיילי צה"ל, הוכיחו שוב את החיבור הנצחי והחזק שבין היהודים בארץ ישראל ויהודי התפוצות".