ראש העיר מאיים: תתנצל או שתתפטר

ראש העיר טבריה יוסי בן דוד, מאיים לפטר את חבר המועצה מטעם 'הבית היהודי' רפאל טרבלסי שזעם על הסרת השילוט של אגודת אפרת.

חזקי ברוך , ט"ו בכסלו תשע"ו

רפאל טרבלסי
רפאל טרבלסי
צילום: ללא קרדיט

ראש העיר טבריה יוסי בן דוד שלח אתמול (חמישי) מכתב חריף לחבר מועצת העיר מטעם 'הבית היהודי', רפאל טרבלסי, שהביע זעם על החלטת ראש העיר להסיר את השילוט שניצב בעיר - "קל לעשות הפלה", של אגודת אפרת למניעת הפלות.

בן דוד מאיים כי אם לא יקבל מכתב התנצלות מטרבלסי, ''אראה זאת כהודעת התפטרות מחברותך בקואליציה העירונית ו/או ביטול אצילת הסמכויות כמתחייב למצער בנסיבות שיצרת''.

נציין כי ראש עיריית טבריה הורה להסיר שלט פרסומי של אגודת אפרת הקורא לנשים שלא לבצע הפלה, בטענה שהשלט פגע ברגשות הציבור, וחבר המועצה טרבלסי זעם על כך וכינה את החלטת ראש העיר "פופוליסטית וזולה".

ד"ר אלי שוסהיים, מנכ"ל אגודת אפרת אמר אתמול לערוץ 7 כי "השלט נתרם לנו על ידי אדם לא דתי ממרכז הארץ, שאשתו ביצעה הפלה לפני 18 שנה וההפלה גרמה למצב שהיא לא יכולה להביא ילדים ולהיות אמא, והיא מצויה בשל כך עד היום בדיכאון".

"האיש עבר כל כך הרבה סבל, ורצה באמצעותנו להעביר את המסר ולמנוע אירועים כאלה. אין יום שאנחנו לא מקבלים מכתב או מייל או טלפון שנשים שעברו הפלה, שמצטערות על הפלה ונמצאות בטראומה נפשית", הוסיף ד"ר שוסהיים.

הוא גם קרא לראש העיר להחזיר את השלט שבא לדאוג לבריאות הנשים. "אגודת אפרת דואגת לבריאותן של נשים. אנחנו לא אומרים לנשים 'אל תעשו הפלה', אלא תתייעצו לפני צעד כזה".

המכתב המלא של ראש העיר טבריה יוסי בן דוד לחבר המועצה מטעם 'הבית היהודי' רפאל טרבלסי:

מר רפאל טרבלסי
חבר מועצת העיר

הנדון: התנהגותך והשתלחותך בעניין השילוט "קל לעשות הפלה" של עמותת אפרת

רפאל, צר לי אבל עד כאן!

לא הכל פוליטי ולא הכל קשור בהכרח לעסקנות המפלגתית שלך ולצרכים הפוליטיים הצרים שלך.

מאחר ואין לך מושג מה הכאב והצער שכרוך בהפלה עבור אישה ועבור בן זוגה ואין יום שהמחשבה הזו לא מלווה אותנו. מאחל לך כמובן שלא תדע חלילה, לא אתה ולא בת זוגך לעתיד ולא אף אחד אחר. 

אציין כי מעבר לעובדה שנתקבלו בלשכתי פניות ותלונות של נשים ובני זוגן מטבריה וזוגות מהבאים בשעריה של טבריה בדבר השלט והמסר הפרובוקטיבי והפוגעני לטעמם וכן לטעמי.

מסתבר שהנוסח של השלט פוגעני וכואב והסב צער וכאב לנשים רבות וזוגות רבים ורעייתי ואני בכללם אגב כל אלפי הנשים לא חשבו שמדובר בפופוליזם זול כפי שטענת בחוצפה.

כן גם אנחנו רעייתי ואני למרבה הצער נושאים בכאב כל יום במשך 10 שנים גם לנו גרם השלט לצמרמורת. "קל לעשות הפלה"??? מניסיון משפחתי אישי יכול לקבוע שממש לא!!!

קשה מאוד לעשות הפלה וקשה שבעתיים לחיות עם זה כל יום ובטח כשרואים פרסום חסר רגישות כזה.

למען הסר ספק אני מכיר את אגודת אפרת וגם את פעילותה. מכיר גם את פעילותן המורכבת של הועדות הרפואיות שהמחוקק קבע לשם כך.

למותר לציין שאינני עו״ד אבל כן יודע שהנושא הטעון הזה הנוגע להפסקת הריון מקבל ביטוי בספר החוקים של מדינת ישראל ב ״חוק העונשין תשל״ח 1978״ סעיפים 312-321.

שיהיה ברור לכל! מדובר בדיני נפשות ולא פופוליזם ומי אתה ומי שמך להטיף לנו מוסר. ביתר שאת בחרת לכתוב אליי מכתב חצוף בתפוצה של עמותת אפרת וערוץ 7 ולכלי תקשורת אחרים.

הפעם הגזמת, אילו רק היית מתקשר לשאול בטרם תחרוץ דין היית יודע מן הסתם שאל לך לדון אדם ובוודאי שלא את רעייתו עד שלא תעמוד במקומו-במקומם.

מסב לי צער רב לראות שאתה כחבר בקואליציה העירונית, שזכה לאמוני ורק לפני חודשים אחדים האצלתי לו מסמכויותיי להחזיק בתיק הרווחה בעירייה אינו רגיש דיו לנושא כל כך רגיש.

הרהבת עוז לכתוב בסגנון מביש כזה לראש העיר שהאציל לך מסמכותו מבלי לבדוק תחילה את העובדות והכל בשל צרכים פוליטיים ותקשורתיים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לפעילותך המפלגתית הפוליטית.

למצער, לנוכח מכתבך, סגנונו וההאשמות שטרחת להפיץ במקביל לשליחתו אליי גם לכל דכפין, מצפה לקבל ממך עוד היום ולא יאוחר מהשעה 16:00 מכתב התנצלות בתפוצה זהה.

שאם לא כן אראה זאת כהודעת התפטרות מחברותך בקואליציה העירונית ו/או ביטול אצילת הסמכויות כמתחייב למצער בנסיבות שיצרת.