בן גביר: להעמיד לדין את סלאח

עו"ד בן גביר למשנה לפרקליט המדינה: להעמיד לדין את ראאד סאלח וכל מי שלבש חולצה התומכת בתנועה האיסלאמית

אורלי הררי , ט"ז בכסלו תשע"ו

איתמר בן גביר
איתמר בן גביר
צילום: ערוץ 7

עו"ד איתמר בן גביר פנה הערב (מוצאי שבת) למשנה לפרקליט המדינה, עו"ד עמית אייסמן, וביקש ממנו להעמיד לדין את מי שהניף חולצה ועשה מעשה של גילוי הזדהות עם התנועה האיסלאמית במהלך ההפגנה באום אל פחם היום.

במכתבו כתב עו"ד בן גביר בין היתר "אני פונה אליך בהמשך להפגנה שהתקיימה באום אל פחם, בתאריך 28.11.15 (למניינם) באום אל פחם בתמיכה בתנועה האיסלאמית.

ספק רב בעיני האם ההפגנה קיבלה רישיון משטרתי אך בכל מקרה, במהלך ההפגנה נראים עשרות רבות של אנשים בהם ראאד סאלח, ועוד פעילים לובשים חולצות ובהן כיתוב בערבית התומך בתנועה האיסלאמית (התנועה האיסלאמית = אל אקצה) ולמטה ובה כיתוב בערבית שבו נכתב כי 'אל אקצה בסכנה' להווי ידוע לאדוני כי תמיכה בתנועה האיסלאמית פירושה הפרת חוק (ראה הפקודה למניעת טרור - סעיף (ז). בעבר וגם בהווה העמדתם לדין אנשים שהניפו דגלי כך, להבדיל אלף אלפי הבדלות!) או הזדהו עם ארגון כך במפורש או במשתמע.

אשר על כן אני פונה אליך ומבקש להורות על פתיחת חקירה ומעצרם של מי שהניף סמלים ו/ או הזדהה עם ארגון טרור", דברי בן גביר הערב.

נזכיר כי הקבינט המדיני-ביטחוני הכריז על הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית בישראל כהתאחדות בלתי מותרת.

בהמשך להחלטה, חתם שר הביטחון משה יעלון על ההכרזה בהתאם לסמכותו לפי תקנות ההגנה לשעת חירום. משמעות ההכרזה היא שכל גוף או אדם שישתייך לארגון זה מכאן ואילך, וכל אדם שייתן לארגון שירות או יפעל במסגרתו, יעבור עבירה פלילית ויהיה צפוי לעונש מאסר. בנוסף, ניתן יהיה להחרים כל רכוש השייך לארגון.