רק כחול לבן: ניצחון גדול של מכבי ת"א

האלופה מתל אביב שבה אל המקום הראשון בטבלת ליגת העל שבכדורגל לאחר שהביסה את בני יהודה בתוצאה 0:4. ערן זהבי עם שערו ה-101 בקבוצה

נרי וייס , י"ז בכסלו תשע"ו

זהבי חוגג 101 שערים
זהבי חוגג 101 שערים
צילום: פלאש 90

יחידה 101. ב-5 לאוגוסט 1953 הוקמה יחידת קומנדו מיוחדת שנקראה בשם יחידה 101 וכל מטרתה הייתה לבצע פעולת תגמול בתגובה לחדירות של מסתננים ערבים מירדן ורצועת עזה אל תוך תחומי ישראל. 

שנים אחר כך, ובתל אביב ישנה קבוצה אחת שפועלת כמו יחידת קומנדו. קוראים לה מכבי תל אביב, ושחקנה הטוב ביותר, הכוכב של הקבוצה הגיע הערב בתום משחק נוסף בליגת העל הישראלית לשערו ה-101. קוראים לו ערן זהבי.

גם כשהוא בכושר ירוד. גם כשהוא נשמר קרוב על ידי מספר רב של שחקני הגנה. גם כשחבריו לא מצליחים למצוא אותו למשך מרבית שלבי המשחק, גם אז, יגיע הקשר המצויין ומשום מקום יכבוש. מספיקה לו הזדמנות אחת בכדי לכבוש שער ואולי אפילו שניים. כזה הוא ערן זהבי, כזו היא מכבי תל אביב.

הערב, בתום משחק לא מרשים במיוחד במרבית הזמן, שוב הוכיח זהבי כי הוא גדול בכמה רמות על שאר הליגה וכמוהו קבוצתו. האלופה הישראלית הביסה את היריבה העירונית משכונת התקווה בתוצאה 0:4, כששניים מהשערים כובש מספר 7 בצהוב, ערן זהבי.

כבר שנים שהאלופה מתל אביב מציגה ניהול מקצועי ברמה אירופית, אחרת מכל מה שהורגלו אוהדי הכדורגל בארץ הקודש. אך נראה שבכל זאת יש להם לאירופיים מה ללמוד מהליגה הישראלית, או ליתר דיוק, מהשחקנים בליגה הישראלית.

בעוד שמאמן הצהובים ומנהלה המקצועי דיברו על הכמות המעטה של השחקנים הזרים שיכולים לשחק בישראל, חמישה במספרם, הופיעו אלה הערב מול בני יהודה במשחק שבמסגרת המחזור השניים עשר שבליגת העל שבכדורגל, ללא אף שחקן שדה זר. מלבד השוער ראיקוביץ' הסרבי, כלל השחקנים שהופיעו במדים הצהובים הערב היו כאלה הנושאים תעודת זהות כחולה.

ובהינתן להם הזדמנויות, הראו השחקנים הישראלים שיש להם לא מעט כישרון והרבה מאוד יכולת ואופי. הזהובים משכונת התקווה הקשו על האלופה הצהובה, ואל המחצית ירדו שתי הקבוצות בשיוויון 0:0, כשהמשחק היה בשליטת המכבים באופן חד צדדי לחלוטין.

המחצית השניה נפתחה כמו הראשונה, בשליטת הצהובים מתל אביב, אך אלה לא הצליחו לתרגם זאת לשערים. 10 דקות מהפתיחה, בדקה ה-55, ערבוביה בהגנת הזהובים של בני יהודה, מצאה את שלומי אזולאי לבדו מול השער, בהופעה ראשונה בהרכב הפותח של הצהובים מאז עבר אליה בתחילת העונה מבית"ר ירושלים. אזולאי לא התקשה לגלגל את הכדור אל רשת האורחים משכונת התקווה, ולמעשה פרץ את הסכר לשערים הנוספים במשחק.

אזולאי לא הסתפק בשער, וגם בישל שניים נוספים בתוך 6 דקות, למספר 7, זהבי. 6 דקות לסיום הזמן החוקי וגם טל בן חיים החלוץ הצטרף לחגיגה כשכבש את השער הרביעי לזכות המכבים מתל אביב. 

בסיום, הצהובים חוזרים אל המקום הראשון בטבלת ליגת העל שבכדורגל, וערן זהבי עם שערו ה-101 ב-144 הופעות במדים הצהובים. זה עוד עשוי להיגמר באליפות רביעית ברציפות, בדרך להשתלטות מוחלטת על הליגה הישראלית. 


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il