"הדרך להמשיך את מורשת הרב נריה"

ארגון ההתנדבות "לאורו נלך", שהוקם לזכרו של הרב נריה בשנת 2003, השיק לרגל יום פטירתו ה-20 ערכה חינוכית בנושא הערבות ההדדית.

ידידיה בן אור , כ' בכסלו תשע"ו

הערכה החדשה
הערכה החדשה
צילום: יח"צ

יום פטירתו ה-20 של הרב משה צבי נריה זצ"ל, מי שכונה "אבי דור הכיפות הסרוגות" בשל השפעתו הרבה על עיצוב פניה של החברה הדתית-לאומית, צוין היום (שלישי).

ארגון ההתנדבות "לאורו נלך", שהוקם לזכרו של הרב נריה בשנת 2003, על מנת לשמר את מורשתו החינוכית והחברתית וכן לשים דגש על מעורבותם של בני נוער לצאת ולהתנדב מידי שבוע במקומות שונים ברחבי הארץ, השיק לקראת יום זה ערכה חינוכית לזכרו של הרב נריה המתמקדת בנושא הערבות ההדדית.

מדובר בערכה המכילה פעילות חווייתית לכיתה ובה עזרים שונים, בליווי של מצגת ודיסק עם מוזיקה ייחודית. ערכה זו מהווה יחידת פתיחה של תוכנית חינוכית חדשה, ענפה ומגוונת של "לאורו נלך" הנקראת "ערבים זה לזה" שתעסוק בנושאי הערבות ההדדית, אחריות, אכפתיות ועוד המתאימה לכיתות י' עד יב'.

במהלך השנה רכזי הארגון במחוזות השונים יעבירו את התכנים בתיכונים ברחבי הארץ כאשר כרגע ישנן כ-10 יחידות המותאמות לפי כיתות. בהכנת הערכה לקחו חלק גם רפי קפלן מנכ"ל מעלה, החמ"ד ומיפעלות הציונות הדתית.

הרב בני וורצמן, מנכ"ל לאורו נלך, מציין, "נקודת המוצא שעומדת לנגד עינינו היא שישנה ערבות בעם, אבל צריך לתת כלים על מנת לגלות ולפתח אותה וכך למעשה להפוך את הנתינה והערבות לדרך חיים, שזו המטרה המרכזית שלנו כארגון התנדבות. הערכה יוצאת בשבוע שבו אנו מציינים 20 שנה ללכתו של הרב נריה זצ"ל, זוהי הדרך הטובה ביותר להמשיך את מורשתו החינוכית הכה חשובה שהטמיע בנו ויחד איתה לזכור אותו ואת מורשתו".

יקי מנדלסון, המנהל החינוכי של לאורו נלך וכותב התוכנית, מוסיף "אני מאמין שכלים חינוכיים טובים שמצמידים אותם לכוחות העצומים הטמונים בנוער ובעם ישראל בכלל אין לי ספק שיסייעו לכוחות החבויים הללו לצמוח ולהופיע בצורה מאוד מאוד חזקה שזו בעצם המטרה שלנו, לתת לכל אחד ואחת את היכולת לגלות שיש לו מה לתת ושהנתינה הזאת ממלאת את החיים בכוח ושמחה".