"היה גאה בהקמת ישיבת הסדר בארץ ישראל"

רב העיר קרית שמונה, הרב צפניה דרורי, מספר לערוץ 7 על חלקו של יוסי שריד בהקמת ישיבת ההסדר בעיר. "לימוד התורה היה חשוב לו".

עדו בן פורת , כ"ג בכסלו תשע"ו

הרב צפניה דרורי
הרב צפניה דרורי
יוני קמפינסקי

רבה של העיר קרית שמונה, הרב צפניה דרורי, מספר הערב (מוצאי שבת) לערוץ 7 על חלקו של יוסי שריד ז''ל בהקמת ישיבת ההסדר בעיר.

שריד, שר החינוך לשעבר וממנהיגי השמאל הקיצוני בישראל, הלך בליל שבת לעולמו והוא בן 75. שריד יובא למנוחות מחר בשעה 15:00 בבית העלמין בגבעת השלושה.

"יוסי שריד הגיע לקרית שמונה עם משפחתו בזמנים הקשים ביותר של הקטיושות וגר כאן בתוך העיר, פתח לשכה לעזרת התושבים וכל מי שהיה צריך טיפול בעניינים של משרדי ממשלה שריד התנדב לטפל בו", סיפר הרב דרורי.

במקביל להיותו חבר הכנסת ותושב קרית שמונה, שריד לימד אזרחות בתיכון המקומי. "למעשה הוא חיפש דרכים שונות לעזור לקריית שמונה בימים הקשים והעזרה הכי חשובה היתה לגור כאן איתנו. הערכתי אותו מאוד על כך''.

לדברי הרב דרורי, בשונה מהדימוי הציבורי של שריד שהיה די נחרץ ובוטה כלפי אנשים שונים, למעשה הוא היה איש נעים מאוד ''וניסה לעזור בכל דבר שהאמין שהוא חשוב''.

"כשהוא שמע שאני רוצה להקים את הישיבה הוא נסע איתי להיפגש עם שמעון פרס שהיה שר הביטחון כדי להשיג את ההסכמה", משחזר הרב דרורי שעומד עד היום בראש ישיבת ההסדר בעיר.

בדרך מקרית שמונה לפגישה עם פרס, שריד סיפר לרב דרורי שלימוד התורה חשוב לו והקמת ישיבת הסדר בקרית שמונה תציל את העיר.

במשך כל השנים נשמר הקשר בין שריד לרב דרורי, וזה האחרון מודע להתבטאויות של שריד מהשנים האחרונות ולפיהן הוא כלל לא בטוח אם כיום היה מסייע להקים ישיבת הסדר. "לא תמיד שמחתי מהתבטאויות קשות שלו. אבל כשהוא היה כאן כל חברי הכנסת התארחו בעיר והוא התגאה בפניהם שהקים ישיבת הסדר בארץ ישראל".