ברש"פ הסתה כרגיל - טורניר על שם מחבלים

טורניר כדורגל בבית ספר ממשלתי ברש"פ נקרא על שם שני מחבלים שביצעו פיגועי דקירה. ג'יבריל רג'וב מעודד: אלו מעשי גבורה ואני גאה בהם

שמעון כהן , כ"ו בכסלו תשע"ו

רג'וב וחבר
רג'וב וחבר
פלאש 90

ברשות הפלשתינית ממשיכים לדבר בשתי שפות. בעוד יו"ר הרשות אבו מאזן מציג חזות של מי שמחפש נתיב מדיני לשלום עם ישראל, ברשות עצמה נמשכת ההסתה בעיקר בקרב בני נוער וילדים.

מכון 'מבט לתקשורת הפלשתינית' מדווח על טורניר כדורגל נוסף קרא את שמו של טורניר כדורגל על שם מחבלים שביצעו פיגועי דקירה.

על פי הדיווח בית הספר התיכון הממשלתי לבנים "אל-ראשדין" קיים טורניר כדורגל על שם המחבלים באסל ופארוק סידר, שביצעו לאחרונה שני פיגועי דקירה נגד ישראלים. חלק מהקבוצות באותו טורניר נקראו גם כן על שם מחבלים שרצחו או ניסו לרצוח ישראלים בחודשיים האחרונים.

באסל סידר, בן 19, ניסה לדקור שוטר מג"ב ליד שער שכם בעיר העתיקה בירושלים לפני כחודשיים. הוא נורה ונהרג על ידי שוטרים בזמן שניסה להימלט מהמקום. פארוק סידר, המחבל השני שעל שמו נקרא הטורניר, תכנן פיגוע דקירה נגד חיילי צה"ל בחברון לפני כחודש וחצי. החיילים, שראו אותו מתקרב לעברם עם סכין בידו, ירו בו למוות.

במכון 'מבט' מציינים ומזכירים כי בשבוע שעבר בית ספר פלשתיני הוקיר עוד מחבל שביצע פיגוע דקירה, באמצעות קריאת אליפות כדורגל על שמו.

עוד מציינים שם כי האדרת מחבלים רוצחים ברש"פ והצגתם כדמויות מופת בבתי ספר היא מרכיב מהותי במדיניות החינוך של הרש"פ. על פי תיעוד המכון לפחות 25 בתי ספר ברש"פ נקראו על שם מחבלים.

עוד מזכירים שם את דבריו של ג'יבריל רגו'ב, ראש המועצה הפלשתינית העליונה לנוער ולספורט, שהציע לאחרונה שבתי הספר ברש"פ ילמדו את "צוואתו" של אחד המחבלים, "צוואה" שהמחבל פרסם לפני שיצא לפיגוע נגד ישראלים.

בעיצומו של גל פיגועי ירי, דקירה ודריסה, אמר רג'וב על הפיגועים כי "אלה פעולות של יחידים, אולם יש בהן גבורה וקור רוח. יש בהן מכלול ערכים שמחייב את האליטה הפוליטית ואת הכוח הפוליטי והלאומי הפלסטיני לראות את צוואתו של אחד מהם, הגיבור הזה, שכתב יומן-רשת (בלוג). זה יכול להיות מסמך שיילמד בבתי הספר, על משמעות מות השהידים... ועל משמעות הפטריוטיות... אלו מעשי גבורה של יחידים, ואני מתגאה בהם. אני מברך את כל מי שביצעו אותם. אני אומר לך, אנחנו מתגאים בהם... הלוחם, האסיר והשהיד הם נכס לכל העם הפלסטיני".