הרב עובדיה על שטרות כסף? לא מכובד

הרב מאזוז בהתייחסות להיעדרות דמויות מזרחיות מהשטרות, "אנחנו שמחים שלא הביאו את תמונת הרב עובדיה. זה לא מתאים".

בן שאול , כ"ו בכסלו תשע"ו

הרב מאזוז ואלי ישי בכנס בחירות
הרב מאזוז ואלי ישי בכנס בחירות
צילום: יעקב נעמי. פלאש 90

הרב מאיר מאזוז, מנהיגה הרוחני של מפלגת 'יחד', מצטרף להתרעמות בש"ס על היעדר דמויות מזרחיות על שטרות הכסף במדינת ישראל, אך מתנגד ליוזמה להנצחת הרב עובדיה יוסף על שטר.

"היום מחפשים איזה אנשים, אישים בעלי רוח, אנשי הרוח בשביל לשים תמונתם על השטרות. עשו את אלתרמן, לפני זה את טשרנחובסקי, עשו כל מיני אנשים", אמר הרב אמש (שני) במהלך שיעורו ברדיו החרדי 'קול ברמה'.

"אנשים האלה רחוקים מהתורה, אולי אלתרמן יש לו קצת קרובים אבל טשרנחובסקי ה' ירחם, חי בסוף ימיו במנזר, אין לך איפה לחיות? אין איזה מושב זקנים שיכול להכניס אותך, חי עם גויה – למה הלכת עם גויה, מה אתה אסור לבוא בקהל? וכתב שירים הכי בזויים כמו פסל אפולו, השתחווה לפסל, והוא מערבב בינו לבין אלוקי ישראל אלף אלפי הבדלות, זה שמו כבר תמונה שלו על החמישים ש"ח. הביאו את אלתרמן, כמה אלתרמן הזה קרוב ליהדות? אינני יודע", תקף הרב מאזוז.

 "אנחנו שמחים שלא הביאו את תמונת הרב עובדיה על השטרות, זה לא מתאים, זה לא לכבודו של הרב, הרב נעלה מזה. אבל יש לכם משוררים בעלי רגש, משוררים בעלי אומנות, משוררים שרק לשמוע את השירים שלהם עם המנגינה שהם קבעו בלי איזה לחן ערבי, אתה מתרגש כולך".

יממה קודם לכן התייחס שר האוצר משה כחלון לסוגיה ואמר כי "זה באמת נושא כואב. אם אני מבין נכון קצת איחרנו לשפר את זה, כי לדעתי השטרות כבר מודפסים. אבל אין ספק שבעתיד צריך לטפל בדברים האלה".