הפרקליטות שוקלת להעמיד לדין בכירים באשדוד

מ"מ ראש העיר עמרם כנפו, ועוד שני חברים לשעבר במועצת העיר חשודים בעבירות שונות הקשורות לשוחד בתחומי הנדל"ן והבנייה

מנחם שוורץ , כ"ו בכסלו תשע"ו

שוחד ומרמה
שוחד ומרמה
צילום: פלאש 90

פרקליטות מחוז דרום הודיעה למ"מ ראש עיריית אשדוד, עמרם כנפו, וחברי מועצת העיר לשעבר, שלמה אלבז ויצחק דרי, כי היא שוקלת להעמידם לדין, בכפוף לשימוע, בעבירות שונות, במסגרת שורה של פרשיות הקשורות לקבלת שוחד בסך מיליוני שקלים מקבלני ויזמי נדל"ן שפעלו בעיר אשדוד,

ההחלטה בעניין חברי המועצה התקבלה על דעתו של המשנה לפרקליט המדינה, עו"ד אלי אברבנאל. בנוסף, נשלחו מכתבי שימוע ל-10 קבלנים ויזמים החשודים בעבירות של מתן שוחד וכן בעבירות נוספות.

פרשת השחיתות בעיריית אשדוד נחקרה ע"י משטרת ישראל להב 433 ויחידת יהלו"ם ברשות המיסים, בליווי פרקליטות מחוז דרום.

על-פי החשד, מ"מ ראש העיר אשדוד, עמרם כנפו, וחבר המועצה לשעבר, יצחק דרי, הקימו כל אחד עסק לייעוץ ליזמים בתחום הנדל"ן וקיבלו לכאורה מהיזמים ומהקבלנים שוחד בסך מאות אלפי שקלים בתמורה לקידום עניניהם העסקיים בפרויקטים נדל"ניים בעיר אשדוד ובוועדות התכנון והבניה. חבר מועצה לשעבר נוסף, שלמה אלבז, חשוד אף הוא כי קיבל מתת מיזמים שונים.

יצחק דרי חשוד בקבלת שוחד בסכום כולל של כ-3.8 מיליון שקלים. כנפו קיבל לידיו, על פי החשד, שוחד בסכום כולל של כ-320 אלף שקלים וכן אופציה לרכישת מגרש. אלבז קיבל, על-פי החשד, הלוואה וערבות להלוואה בהיקף של כ-150,000 שקל וכן ביקש שוחד מהקבלנים בסך 100 אלף דולר.

השלושה חשודים בעבירות של לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים, הפרת חובת גילוי בפני ועדת התכנון והלבנת הון.

בטרם יוחלט אם להגיש כתבי אישום, הוזמנו כאמור החשודים להשמיע את טענותיהם בהליך שימוע.