הערב ביורוקאפ: ירושלים במשחק הסיכוי האחרון

דווקא במשחקה החשוב ביותר, מול אתונה היוונית, תארח הערב הפועל ירושלים את ילדי עמותת "שלווה" ותנסה לשמח את האוהדים והילדים.

נרי וייס , כ"ז בכסלו תשע"ו

ילדי שלווה
ילדי שלווה
צילום: באדיבות שלווה

מה המשותף בין חג החנוכה למועדון הכדורסל של הפועל ירושלים? יהיה זה הערב (רביעי) כשהירושלמים יארחו במשחקם החשוב ביותר במסגרת היורוקאפ האירופית את א.א.ק אתונה היוונית ואת ילדי עמותת "שלווה".

כמו בכל שנה, גם השנה יארחו הירושלמים את ילדי שלווה, שחרור למשפחה ולילד המיוחד, כשאלה יקיימו טקס מיוחד וחגיגי לילדים בעלי צרכים מיוחדים בהיכל הפיס ארנה שבבירה. 

עוד קודם למשחק יעלו שחקני המועדון הירושלמי לטקס הצגת השחקנים בליווי ילדי קבוצת הכדורסל הייצוגית של שלווה, הפועל "שלווה" ירושלים, אותה מאמן גידי דודי, מי שעד לפני לא מעט זמן שימש כמנהל הקבוצה הירושלמית. במהלך הפסקת המחצית תיערך בהיכל הכדורסל טקס הדלקת נרות במעמד יו"ר שלווה וילדי העמותה, וכן תיערך פעילות משותפת בין ילדי העמותה לבין שחקני מחלקת הנוער של הירושלמים.

ארגון "שלוה" נוסד במאי 1990 על ידי קלמן ומלכי סמואלס, מתוך האמונה כי האחריות לדאוג לילדים עם צרכים מיוחדים אינה צריכה להיות רק על המשפחה בה נולדו, אלא הם זקוקים וראויים לתמיכת הקהילה הרחבה. ארגון שלוה, מעניק בכל שנה שירותים למאות ילדים עם צרכים מיוחדים, מלידה ועד בגרות ולאלפי בני משפחותיהם. אחת המטרות העיקריות של שלוה היא להעצים ולתמוך במשפחות של ילדים עם צרכים מיוחדים ולאפשר להן לקיים חיים תקינים.

אין זה מקרה שקבוצת הכדורסל מירושלים בחרה לארח את ילדי העמותה דווקא במשחקם החשוב ביותר הערב מול היוונים, במסגרת היורוקאפ. בירושלים מקווים כי הגעתם של הילדים תכניס רוח לחימה בשחקנים שחייבים ניצחון על היוונים בכדי להעפיל לשלב הבא במפעל האירופי השני בחשיבותו, ובמועדון אמרו כי ניצחון הערב יהיה ניצחון הרוח, דווקא כשסיכוייהם להעפיל לשלב הבא במפעל היו נראים כלא אפשריים.

"שיתוף הפעולה עם הפועל "בנק יהב"  ירושלים  זה אחד מהצדדים היותר יפים של נתינה ללא גבולות ואהבה ללא סייג" אמר סגן יו"ר שלוה, אבי סמואלס. "יש בהפועל "בנק יהב" ירושלים לב ענק וזה משהו שלא פוגשים כל יום. בעינינו שיתוף הפעולה עם המועדון מייצג את הישראלי היפה, זה שנותן, ולא מבקש תמורה".

יובל קורן, מנהל קשרי הקהילה של הפועל "בנק יהב" ירושלים סיפר על העתיד להתרחש הערב בהיכל כשאמר "צפוי לנו אירוע מרגש וחשוב. זו זכות גדולה שלנו לפעול רבות למען הקהילה ובפרט עבור ילדי שלוה. יש לנו את הזכות לשמש דוגמא לעשייה חברתית ותרומה להגברת המודעות לארגון שלוה ולפועלו. הקדשת המשחק עבור ילדי שלוה הפכה למסורת מבורכת עבור המועדון שלנו וכולי תקווה שהיא תמשיך עוד שנים ארוכות. צפויה לנו חגיגה אמיתית ומרגשת בהיכל הפיס ארנה ירושלים".

כעת הירושלמים צריכים ניצחון, כדי לשמח את האוהדים ובעיקר את הילדים בעלי הצרכים המיוחדים. אין כמו ניצחון על היוונים בחג החנוכה אל מול עיניהם של ילדים שמנצחים כל יום מחדש.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il