"גם בחושך הגדול צריך להסתכל על נקודות האור"

אדווה ביטון שיתפה את הסטודנטיות במכללת "אפרתה" בסיפור של בתה אדל הי"ד. "יש גבורה של שדה הקרב ויש את גבורת הנפגעים ומשפחותיהם".

ערוץ 7 , כ"ח בכסלו תשע"ו

אדווה ביטון באפרתה
אדווה ביטון באפרתה
צילום: יח"צ

ד"ר אדווה ביטון, אמה של אדל הי"ד, שיתפה את הסטודנטיות במכללת אפרתה בסיפורה של בתה, שנפגעה בפיגוע אבנים ולאחר שנתיים של ניסיונות שיקום נפטרה.

ביטון שוחחה על ערך הגבורה עם הסטודנטיות, חברותיה של שרה-תחיה ליטמן - הכלה שאביה ואחיה נרצחו ערב נישואיה, הלומדת אף היא במכללה. 

"יש גבורה של שדה הקרב ויש את גבורת הנפגעים ומשפחותיהם שמתמודדים יום יום עם הקושי והכאב. אני עסוקה בהקמת עמותת אד"ל: 'אני דואג לאחר'. עמותה שמטרתה היא לסייע לאנשים שאיבדו את יקיריהם ואינם מוגדרים כנפגעי פעולות איבה. מטרתנו היא להקים מרכז חברתי-שיקומי לאובדן ושכול שיתן למשפחות השכולות שחוות את האובדן והקושי, מעט מהאור הגדול של תפילה אמונה, חסד ואחדות שזכינו לקבל מהשנתיים שבהם אדל היתה חיה".

אדווה ביטון התייחסה בדבריה לחג החנוכה ואמרה כי "גם בחושך הגדול ובתוך הכאב צריך להסתכל על נקודות האור והנקודות החיוביות. נתפלל לקב"ה שיאיר לנו את הדרך מתוך שמחה ולא מתוך כאב".

המפגש היה במסגרת אתנחתא - תכנית ייחודית המופעלת על ידי אגודת הסטודנטים במכללה, שבה הסטודנטיות לוקחות פסק זמן מהלמידה השוטפת, על מנת לעסוק בענייני תרבות ורוח שאינם נכללים בתכנית הלימודים הפורמלית.