"הפכו יהודי צדיק לרב מחבלים"

רב היישוב כוכב השחר בביקורת חריפה על השב"כ. "לקחו עובד מועצה מחיק משפחתו והכניסו אותו למרתפי חקירות, הדמעות יורדות לי".

בני טוקר , כ"ח בכסלו תשע"ו

אזיקים
אזיקים
Thinkstock

הרב אוהד קרקובר, רב היישוב כוכב השחר, משמיע הערב (חמישי) ביקורת חריפה על שירות הביטחון הכללי שבמרתפיו עצור כבר שבועיים דמות מרכזית בישוב, כחלק מחקירת ההצתה בכפר הערבי דומא.

"מדובר באיש חינוך עובד מועצה שעצרו אותו בדרך למילואים", סיפר הרב קרקובר בשיחה עם ערוץ 7. ''הוא מוחזק בתנאים מחפירים כמו אחרון הפושעים, לא נותנים לו להתפלל, להניח תפילין, להדליק נר חנוכה. זה מזעזע, לקחו אדם צדיק והפכו אותו לרב מחבלים".

הרב קרקובר משוכנע כי לעצור אין שום מידע או קשר להצתה בדומא, "כולם יודעים שהוא עובד כל הזמן בשיתוף פעולה עם הממסד והמשטרה. אני והוא עסקנו לפני המעצר שלו בהכנת תכנית חינוכית לנוער כדי לא להיגרר לשוליים. אז אדם כזה שמטפל בנערים להפוך אותו לפושע עצמו?

"אם הוא היה יודע משהו, היה מדווח. מפקד החקירה אמר לי ליד שערי הכלא שהם יודעים שהוא לא קשור לאירוע, אבל הוא לא משתף לגמרי פעולה. האם על כך עוצרים בן אדם נשוי עם ארבעה ילדים? הדמעות יורדות לי, זה מפחיד. זה יוצר אצלנו משבר אמון בכוחות הביטחון, איך אתם יכולים לקחת כזה אדם, שהיה מצטיין נשיא, ולשים אותו שבועיים במרתפים?".

הרב קרקובר מצהיר שהנהגת היישוב לא תשתוק עד שהוא ישוחרר, "המשפחה נשארה לבד בחנוכה, הלכתי אליהם אתמול להדלקת נרות, זה סיפור קפקאי. האישה לא יודעת מה לעשות, אנחנו נצא למאבק ציבורי, נשבות שביתת שבת מול משרדי הממשלה.

"זה מפחיד שככה עוצרים אדם ישר והופכים אותו לרב מחבלים. אין לו שום מידע, כל מה שהוא יודע הוא מספר לממסד".