הרב אליהו: בשורה טובה מהוותיקן

קתולים לא צריכים לנסות ולהמיר את דתם של יהודים, ועליהם לפעול יחד נגד האנטישמיות, אמרו בוותיקן. הרב שמואל אליהו מברך.

הרב שמואל אליהו , כ"ט בכסלו תשע"ו

הרב שמואל אליהו
הרב שמואל אליהו
צילום: אלירן אהרון

אנחנו מברכים על הכרת הוותיקן, והאפיפיור העומד בראשו, בכך שהברית שאלוקים כרת עם ישראל קיימת לעד. אלוקים לא מפר בריתות. "מתת האל וקריאתו לא ניתנות לביטול".

הכרתם החשובה של האפיפיור ומועצת הקרדינליים של הוותיקן מאתמול (יום ה') באה מתוך התבוננות בתופעה המופלאה שבה עם ישראל חוזר לארצו אחרי 1900 שנות גלות, מתקבץ לארצו מ-102 מדינות קרובות ורחוקות, מפריח ארץ שוממה ויורש אותה. העם הזה חי, מתפתח, יוצר ומנצח את אויביו כנגד המפקפקים הרבים שלא האמינו כלל כי הדבר אפשרי.

כל מי שמכיר את ספר הספרים וקרא את נבואות הנביאים יודע כי בדיוק על הדברים הללו אלוקים כרת ברית עם ישראל. התופעות הללו שמתממשות מול עינינו הן הקיום המעשי של הברית שאלוקים כרת עם אברהם, יצחק ויעקב.

מי שלומד ומעמיק יודע כי גם הקיום של עם ישראל בגלות במשך 1900 שנה הוא חלק מהברית. עם שלא מאבד באורך השנים את ערכיו, אמונתו ותקוותו. קיום מופלא, למרות הלחצים הרבים שהפעילו עליו שליטים רבי עוצמה בעבר הרחוק ובעבר הקרוב, בין השאר גם על-ידי הכנסייה באמצעות האינקוויזיציה.

המאמצים הגדול שעשו היטלר, סטאלין ועוזריהם בדור האחרון להכחיד את העם ואת אמונתו - לא צלחו. הם כשלו, כי ניסו לפעול מול הברית שאלוקים כרת עם ישראל. מסתבר כי למרות הבחירה החופשית שיש בידי האדם, בסופו של יום אלוקים שולט, מנווט ומכוון את העולם בהתאם לתוכניות שהוא ייעד לעולם בתחילתו.

הניסיון שרכשנו במשך מאות ואלפי שנים מספיק בשביל ללמד כי גם בעתיד אלוקים יקיים את בריתו. תבוא לעולם "ברית שלום" שבה "לֹא יִשָּׂא גוֹי אֶל גּוֹי חֶרֶב וְלֹא יִלְמְדוּ עוֹד מִלְחָמָה". תימלא "הָאָרֶץ דֵּעָה אֶת ה' כַּמַּיִם לַיָּם מְכַסִּים". "כִּי אָז אֶהְפֹּךְ אֶל עַמִּים שָׂפָה בְרוּרָה לִקְרֹא כֻלָּם בְּשֵׁם ה' לְעָבְדוֹ שְׁכֶם אֶחָד".

אנו כבר רואים את הניצנים של התופעה הזאת בעולם. עבודת האלילים הולכת ונכחדת. הרצון לשלום הופך להיות יותר ויותר נחלת האנושות. עם ישראל חוזר להביא ברכה לעולם. "אֲנִי הִנֵּה בְרִיתִי אִתָּךְ וְהָיִיתָ לְאַב הֲמוֹן גּוֹיִם". "וַהֲקִמֹתִי אֶת בְּרִיתִי בֵּינִי וּבֵינֶךָ וּבֵין זַרְעֲךָ אַחֲרֶיךָ לְדֹרֹתָם לִבְרִית עוֹלָם, לִהְיוֹת לְךָ לֵאלֹהִים וּלְזַרְעֲךָ אַחֲרֶיךָ: וְנָתַתִּי לְךָ וּלְזַרְעֲךָ אַחֲרֶיךָ אֵת אֶרֶץ מְגֻרֶיךָ אֵת כָּל אֶרֶץ כְּנַעַן לַאֲחֻזַּת עוֹלָם וְהָיִיתִי לָהֶם לֵאלֹהִים". אמן ואמן.