"סבא בכה: מי ישמור על ארץ ישראל?"

העלייה לסבסטיה הלילה מתרחשת 40 שנים בדיוק לאחר שהרב לוינגר עלה למקום עם חלוצי ההתיישבות שהביא להסכם קדום ולפיתוח השומרון.

ערוץ 7 , ב' בטבת תשע"ו

סבסטיה הבוקר
סבסטיה הבוקר
צילום: תנועת נחלה

עשרות מצאצאי הרב משה לוינגר זצ"ל עלו הלילה לסבסבטיה עם גרעין תנועת נחלה, 40 שנים בדיוק לאחר שהסבא עלה למקום עם חלוצי ההתיישבות.

צבי אלימלך, נכדו של הרב מסביר את ההתגייסות של המשפחה לעלייה, "זה באמת לא עניין פשוט. לא כל מנהיג זוכה לכך שצאצאיו ילכו אחר המורשת שלו באופן כל כך גורף. לא הרבה אנשים יודעים אבל זו הייתה הצוואה של סבא, לפני שהוא נפטר.

הוא בכה 3 שעות וקרא 'מי ישמור על ארץ ישראל'. לבסוף הוא קרא לבנו הבכור לפני מותו וציווה עלינו לעזור לדניאלה וויס ולהקים ישובים חדשים בארץ ישראל. אנחנו כמשפחה נרתמנו לנושא, 3 דורות בנים נכדים ונינים. מי בעליות לקרקע ומי בסיוע מבחוץ. הנושא של ארץ ישראל הוא חלק בלתי נפרד מאיתנו כמשפחה וכפרטים".

שמואל גזית מגרעין מחדשי ציון של תנועת נחלה אמר "עלינו אתמול ל-24 שעות בסבסטיה, נקודת העליה אליה עלו מתיישבי השומרון הראשונים לפני 40 שנה בדיוק. זו היא הפעם השניה שגרעין מחדשי ציון מוביל מאות, משפחות ובני נוער, לשהייה ממושכת בשטח ובתנאים קשים מתוך רצון להוות הקטר שיוביל קדימה את עם ישראל להמשך הבנייה וההתרחבות.

על אף הגשם והקור הגיעו לכאן אתמול מאות אנשים בתוכם עשרות משפחות וילדיהם בקריאה ברורה לממשלה, אפשרי הקמת יישובים חדשים!".