משפחת העצור: מתעללים בבננו ואין פוצה פה

משפחתו של אחד מעצורי ההצתה בכפר דומא משוכנעת כי בנה לא קשור לפרשה - אך עובדה זו, היא אומרת, לא מונעת את המשך ההתעללות בו.

עוזי ברוך , ב' בטבת תשע"ו

כלא
כלא
צילום: iStock

משפחתו של אחד מעצורי ההצתה בכפר דומא כתבה הבוקר (שני) מכתב שבו היא טוענת כי שירות הביטחון הכללי ממשיך להתעלל בבנה למרות שלטענתה אין לו כל קשר לאירוע. 

המכתב המלא שהגיע למערכת ערוץ 7:

אל אחינו בני ישראל כאזרחי מדינת ישראל ומלב דואב של בני משפחה אוהבים ודואגים אנו פונים אליכם. בן משפחתנו, נער בן 18, עצור זה שבועיים במתקני השב"כ. חוקרי השב"כ מנסים לקשור בינו ובין ההצתה שאירעה בקיץ בכפר דומא.

נציין כי ידוע לנו בוודאות שבליל ההצתה היה במקום אחר לכן ברור לנו כי הוא לא קשור למה שאירע בדומא. במשך שבועיים הוא נחקר יום ולילה, לא ניתן לו לפגוש עורך דין או לדבר עם בני משפחתו, ולא ניתן לו טיפול רפואי שנזקק לו.

כבר שבועיים נשללות ממנו זכויות בסיסיות אלו המגיעות לו כחוק, ובנוסף לא תמיד מאפשרים לו להתפלל ולהניח תפילין ובשבוע שעבר נמנעה ממנו אף האפשרות להדליק נר חנוכה. במשך שבועיים לא ראינו אותו ולא שמענו ממנו, ואפילו לא ידוע לנו היכן הוא והאם קיבל ציוד אישי בסיסי שהוריו העבירו לשב"ס.

כאזרחי מדינת ישראל אנו המומים ונבוכים מול הרמיסה הבוטה של כל זכויות האדם הבסיסיות של נער שלא הוגש נגדו כתב אישום, ואשר ידוע למערכת המשפט שיש לו אליבי לגבי החשדות המיוחסים לו כביכול. אנו עושים מאמץ לפנות לגורמים המתאימים ולעשות כל שביכולתנו על מנת לעזור לו לקבל את הזכויות המגיעות לו ולהוכיח בע"ה את חפותו.

ראינו בשבוע שעבר כיצד התייצבות של היישוב כוכב השחר כאיש אחד לתמיכה בתושב הישוב אשר נעצר ונחקר אף הוא במתקני השב"כ הועילה, והוא שוחרר לביתו בערב שבת.

אנו מבקשים מכל מי שלב יהודי פועם בקרבו להצטרף למאמצים שלנו,לפנות לאנשי ציבור, לעשות כל מה שיוכל ולמחות מעל כל במה על העוול הנורא המתרחש במדינת ישראל הדמוקרטית.