היכן אתם מתכוונים לשכן את החרדים?

"ראשי ערים בונים גורדי שחקים כדי שלא יתאימו לציבור החרדי, צריך לשים לתופעה הזו סוף", אמר ח"כ מוזס במליאה.

חיים לב , ג' בטבת תשע"ו

מנחם אליעזר מוזס
מנחם אליעזר מוזס
צילום: פלאש 90

יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ מנחם אליעזר מוזס התייחס אמש (שני) למצוקת הדיור במהלך דיון במליאת הכנסת וביקש לקבל תשובות ברורות - מה בכוונת הממשלה לעשות עם עשרות אלפי זוגות מהמגזר החרדי שאין עבורם שום תכנית דיור מסודרת.

"כבר לפני שבע שנים זיהיתי את נושא משבר הדיור והייתי הראשון שהקים שדולה בכנסת למשבר הדיור", סיפר מוזס בנאום במליאה. ''ראש מטה הדיור במשרד האוצר – ואני מצטט – אומר: 'עד סוף 2016 נשווק 70,000 יחידות דיור'. אנו נמצאים כעת בשיא הבנייה המתוכננת של 97,000 יחידות דיור, כמעט 100,000''.

מוזס שאל, ''מה עם צרכי הציבור החרדי המתגורר במחסנים ובתת תנאים? שמעתי תשובה משר השיכון כאן, על במת הכנסת, שהציבור החרדי יקבל 436 יחידות דיור ברמת שלמה בירושלים, 219 יחידות באחיסמך, 538 בהר יונה, וזאת תשובתו כאשר הוא עצמו אומר ש-20% מהצרכים במדינה בנושא הדיור הוא של הציבור החרדי.

לדבריו, הציבור החרדי זכאי לבנייה עבורו גם בראש העין, אשקלון, קריית גת ומקומות נוספים. ''ההדרה הזאת של חרדים, של ראשי ערים שבונים גורדי שחקים שהציבור החרדי לא יכול להתגורר במקומות האלה, לא יכול להיות שזה יהיה חד-סטרי מול הציבור החרדי שזקוק לעשרות-אלפי יחידות דיור".

"לפני כשבוע כל המדינה היתה כמרקחה כאשר פורסם סרטון של חברת הבניה 'באמונה' שהיה נראה שם שמדירים אנשים יוצאי עדות המזרח, ובצדק, לא צריך להיות דבר כזה. אבל אותו צדק צריך גם להיות לגבי הציבור החרדי שמגיע גם לו את אי-ההדרה הזאת. ראשי ערים עושים את כל המאמצים ובונים את כל סוגי הבניה רק שלא יתאימו לציבור החרדי, וצריך לשים לתופעה הזו סוף".