האם מותר לנו לחשות?

רב הישוב כוכב השחר בבנימין שיגר מכתב לרבנים בציונות הדתית על רקע הטענות על התעללות מצד השב"כ בצעירים החשודים בפרשת ההצתה בדומא

ערוץ 7 , ג' בטבת תשע"ו

כלא, אילוסטרציה
כלא, אילוסטרציה
Thinkstock

רב הישוב כוכב השחר בבנימין אוהד קרקובר שיגר בימים האחרונים מכתב לרבנים בציונות הדתית על רקע המשך העדויות על התעללות מצד שרות הביטחון הכללי בעצורי פרשת הרצח בדומא.

הרב מציין במכתבו כי אחד העצורים שחווה את ידו של השב"כ ושוחרר סובל מסימנים ברורים של פוסט טראומה. "הוא נזקק לכדורי שינה על מנת להירדם בלילות ומתנתק מידי פעם מסביבתו", כותב הרב.

"הדבר הזה צריך לעורר אותנו למחשבה על ארבעת הנערים הנוספים, חלקם קטינים, שעדיין עצורים במתקן של השב"כ. תנאי המעצר של צעירים אלו קשים הרבה יותר מהתנאים של נתנאל, ומאז מעצרם לא נפגש איתם אדם מלבד אנשי השירות".

הרב אומר כי מפגישה עם אחד העצורים קיים חשש גדול כי לא יוכלו לחזור לשפיות נפשית גם אחרי תקופת המעצר.

רב הישוב כוכב השחר מדגיש כי לחלק מהעצורים אין כל קשר להצתה בדומא. "הם מוחזקים במעצר רק מפני המחשבה שאפשר דרכם לקבל מידע על האירוע. לגבי אחד העצורים הדברים נאמרו למשפחה במפורש מפי אנשי שירות הביטחון. האם מותר לנו לחשות? נכון שבגלל חומרת האירוע בדומא זה לא יהיה קל, אבל האם אין זה תפקידנו כרבנים לתבוע את עלבון הצדק גם כשאיננו פופולארי?!".