רצח 10 ישראלים ומוכתר כ'גיבור' בפת"ח של עבאס

עמוד הפייסבוק הרשמי של הפת"ח, תנועתו של אבו מאזן, מכתיר כ"גיבור" מחבל שרצח בשנת 2002 עשרה ישראלים בוואדי חרמיה.

שמעון כהן , ד' בטבת תשע"ו

כך נראית שאיפה לשלום? עבאס
כך נראית שאיפה לשלום? עבאס
צילום: פלאש 90

תנועת הפת"ח, תנועתו של יו"ר הרש"פ אבו מאזן, ממשיכה במגמת האדרת המחבלים הרוצחים. האדרה וכבוד שכזו הורעפו בימים האחרונים על מחבל שרצח עשרה ישראלים.

מכון 'מבט לתקשורת הפלשתינית' מדווח על הצגת תמונתו של מחבל רוצח בעמוד הפייסבוק הרשמי של תנועת הפת"ח כשהוא זוכה להגדרה 'גיבור'.

המחבל', ת'אאר חמאד, מרצה 11 מאסרי עולם בכלא ישראלי על פיגוע ירי שבו רצח 7 חיילים ו-3 אזרחים באמצעות רובה צלפים. את הפיגוע ביצע בואדי חרמיה שבשומרון. בעמוד הפייסבוק הוצגה תמונתו כשמתחתיה נכתב "האסיר הגיבור ת'אאר חמאד, מבצע פעולת עיון אל-חראמיה, שבה הוא הרג 11 ציונים (כך במקור, בפיגוע נרצחו עשרה), בתמונה חדשה לאחר 13 שנים בשבי. הוא עדיין יושב בתוך בתי הכלא של האויב הציוני".

במוד הוצגו שתי תמונותיו של המחבל, האחת מימים אלו והאחרת מלפני 13 שנה. לצד התמונה העכשווית נכתב: "לאחר 13 שנים בשבי".

ב'מבט' מציינים כי "פוסט זה תואם את המדיניות הרשמית של הרש"פ ופת"ח של האדרת המחבלים שרצחו או ניסו לרצוח ישראלים". חוקרי המכון מדווחים מזה שנים על מדיניות זו, הנמשכת גם במהלך גל הטרור הנוכחי.

במכון מעירים ומזכירים כי יו"ר הרשות הפלסטינית, עבאס, בעצמו התייחס לגל הנוכחי של הפיגועים בתור "התקוממות עממית בדרכי שלום" ולא מצא לנכון לגנות אף לא אחד מהפיגועים האחרונים. "לפיכך אין זה מפתיע שמחבל פלסטיני שרצח 10 ישראלים במהלך מסע הטרור הפלסטיני בין 2000 - 2005 מוצג כעת כ"גיבור" וכמודל לחיקוי עבור המחבלים הפלסטינים של היום", מוספים ב'מבט'.