עריקאת: נערכים לניתוק התיאום הביטחוני

בכיר הרש"פ, סאיב עריקאת, מאשר את כוונת והיערכות ההנהגה הפלסטינית להפסיק בקרוב את התיאום הביטחוני עם ישראל.

דלית הלוי , ד' בטבת תשע"ו

סאיב עריקאת
סאיב עריקאת
צילום: פלאש 90

מזכ"ל אש"ף, סאיב עריקאת, האחראי על המו"מ עם ישראל מטעם הנהגת הרש"פ, הודיע לפני ימים אחדים כי הרשות הפלסטינית תתחיל ליישם את החלטות המועצה המרכזית של אש"ף המורות על ניתוק הקשרים עם הצד הישראלי בכל הקשור ליישום ההסכמים הביטחוני והכלכלי עימה, וזאת מיד לאחר השלמת ההכנות הנדרשות לכך.

בראיון לעיתון אל-קודס אל-ערבי אמר עריקאת, כי הוועדה המדינית של אש"ף בראשה הוא עומד מגבשת בימים אלה את דרך הפעולה ומנתחת את התגובות האפשריות למהלך כזה.

יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, שיגר איום ברור בנושא זה בנאומו בפני העצרת הכללית של האו"ם ב-30 בספטמבר השנה. "אנו מודיעים כי לא נוכל להמשיך לדבוק בהסכמים אלה וכי על ישראל לשאת באחריותה המלאה כשלטון כיבוש, משום שהמצב הקיים אינו יכול להימשך,והחלטות המועצה המרכזית הפלסטינית מחודש מרץ האחרון ברורות ומחייבות", אמר אבו מאזן.

"מדינת פלסטין בגבולות ה-4 ביוני 1967 ובירתה ירושלים המזרחית היא מדינה תחת כיבוש… המצב הקיים אינו יכול להימשך ואנו נתחיל ביישום ההכרה בה בדרכי שלום ובאמצעים חוקיים כדי שהרשות הלאומית הפלסטינית תהיה גשר עבור העם הפלסטיני לכיבוש לעצמאות או שישראל תישא באחריות של הכיבוש, באחריותה המלאה".