יעלון עולה להתקפה

שר הביטחון, שזכה באות אביר איכות השלטון על יושרה פוליטית, מדבר בגילוי לב על הבעיות הקיימות, לדעתו, בחברה הישראלית

ערוץ 7 , ד' בטבת תשע"ו

משה יעלון
משה יעלון
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

שר הביטחון משה יעלון, נאם הערב (רביעי)  בטקס אביר איכות השלטון של התנועה לאיכות השלטון, שמתקיים בתל אביב, בו זכה באות על יושרה פוליטית.

"אזרחי ישראל נאבקים כיום על דמותה של המדינה ועל ערכיה. זה אינו מאבק בין ימין לשמאל, שכן במקרה הזה על הכוחות השפויים בחברה הישראלית מכל צדי המפה הפוליטית, להיות מאוחדים", פתח יעלון את נאומו.

לדבריו, "זהו מאבק בין הרוב המכריע של אזרחי ישראל החותר לחיים שפויים, לבין מיעוט המנסה לגרור אותנו אל פי התהום. מאבק המחייב אותנו לעבות את קווי הגבול המוסריים שלנו, ולא לאפשר חריגה מהם". כאן עבר יעלון לתאר את הבעיות הקיימות, לדעתו, בחברה הישראלית ודורשות טיפול.

"הסכנה הזו", טען שר הביטחון, "היא גדולה ומשמעותית יותר, מעוד משאית עמוסת טילים שעושה דרכה מסוריה ללבנון. היא קשה יותר מטרור הסכינים והדריסות, והיא מאיימת עלינו לא פחות, ואף יותר, מתוכנית הגרעין האיראנית.

 "היא מחייבת אותנו להיאבק בחורמה במושחתים ובשחיתות, ובניסיונות, שאינם תמים, להפוך את המערכת הציבורית לכלי לקידום אינטרסים אישיים וכלכליים, בין היתר באמצעות השתלטות על מוקדי כוח ותפקידי מפתח במערכת הציבורית", אמר יעלון.

 "היא מחייבת אותנו להילחם בכל כוחנו באלימות, בגזענות ובשנאת הזר והאחר - רק משום שהוא אחר. לזכור שכל אדם נולד בצלם. לשמור על כבודו ועל חירותו, לאפשר חופש עיסוק ופולחן ולקבל אדם באשר הוא אדם, ללא הבדל דת, גזע, מוצא עדתי, מין או נטייה מינית", הוסיף.

שר הביטחון קרא גם להילחם ברדיפה גזענית. "חובתנו להקיא מתוכנו את הגזענות ולהוקיע את הגזענים. במיוחד אמורים הדברים בניסיונות החוזרים ונשנים של גורמים מתוכנו, חלקם שייכים לזרם המרכזי והם זוכים לחיבוק ואהדה, להשחיר את פניהם של ערביי ישראל ולהדיר אותם מהחברה".

הוא קרא גם להיאבק בכל הכוח בהדרת נשים, אפלייתן ופגיעה בהן. 

יעלון התייחס גם לאחת הסוגיות הבוערות במערכת הפוליטית וציין כי יש "להוקיע את ההסתה נגד נשיא המדינה בפרט ונבחרי ציבור בכלל. לא לאפשר פגיעה מילולית או פיזית בבית המשפט ובשופטי ישראל, גם אם לא תמיד מסכימים עם פסיקותיהם".

"מי שמערער על הלגיטימיות של בית המשפט ומאפשר הסתה נגד היושבים בכס השיפוט וכלפי החלטותיהם, פוגע בשלטון החוק ועלול להוביל אותנו אל סיפה של אנרכיה", סיכם שר הביטחון.