הבוקר שאחרי ההישג: בירושלים חוגגים אך נזהרים

ההעפלה של הפועל ירושלים אל שלב 32 האחרונות ביורוקאפ, בניגוד לתחזיות, שמחה את ההנהלה והקבוצה מאוד, אך הסיבוב הבא צפוי להיות קשה

נרי וייס , ה' בטבת תשע"ו

האוהדים חוגגים, אך לא יודעים מה מצפה להם בשלב הבא
האוהדים חוגגים, אך לא יודעים מה מצפה להם בשלב הבא
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

לפעמים החגיגה נגמרת. אצל הפועל ירושלים, החגיגה עוד בשיאה אך לקראת שעות הערב היא צפויה להיגמר לגמרי ולהתחלף בהבנה שזה הולך להיות קשה עד מאוד. יהיה זה כשזו תתוודע ליריבה האחרונה שתצטרף אל שלב הבתים השני במפעל היורוקאפ, במה שהולך ומסתמן כאחד הבתים הקשים ביותר במפעל.

אחרי הניצחון הענק אמש (רביעי) על קראסני וולגוגראד הרוסית בתוצאה 95:74 ובעזרתה של ניז'ני הרוסית שניצחה את גלאטסראיי הטורקית החזקה בתוצאה 75:81, בירושלים מיהרו לחגוג את העפלתם אל שלב 32 האחרונות ביורוקאפ, אך כנראה שהחגיגות היו מוקדמות מדי.

"זה אושר גדול", הודה דני פרנקו מאמן האדומים בסיום המשחק, "לא היה קל לשחק באולם ריק ואני שמח שניצחנו".

על ההעפלה הדרמטית ברגע האחרון של המחזור האחרון בשלב הבתים הראשון של היורוקאפ, העפלה שהגיעה לאחר היעדרות של שנה משלב הבתים השני של המעפל האירופי, אמר פרנקו, "הורדנו קוף מהגב ונעשה את הכי טוב שאנחנו יכולים בשלב הבא".

לטענת המאמן הירושלמי, היכולת הירודה של הקבוצה בשלב הבתים הראשון הייתה בין היתר בשל "הקושי לערוך שני משחקים בשבוע". ומה יהיה בשלב הבתים השני? "ניקח עכשיו נשימה ארוכה, נתארגן הלאה לשלב הבא, אנחנו רוצים ללכת הלאה הכי רחוק שאנחנו יכולים. אני גאה בשחקנים על הדרך וההכנה למשחק".

בירושלים מדברים בבוקר שאחרי ההישג הגדול על אפשרות לצרף שחקן זר נוסף לקבוצה, אך גם שם יודעים כי החתמת שחקן כזה עשויה לפגוע בהרמוניה ובאידיליה שבין השחקנים ולא ממהרים לעשות זאת. 

כאמור, הערב (חמישי) תגלה אלופת ישראל מי תהיה הקבוצה שתודח מהיורוליג אל הבית שלה, כשהאפשרויות הן או שטרסבורג הצרפתית או ריאל מדריד הספרדית. אם תהיה זו ריאל, יהיה זה הפעם הראשונה בה השתיים ייפגשו לאחר פיינל פור היול"ב קאפ בשנת 2004, אז גברו הירושלמים על הספרדים וזכו בתואר היוקרתי. מאז, ירושלים נשארה במקום וריאל התחזקה והגיעה לשיאים רבים כשרק בעונה שעברה זכתה באליפות אירופה לקבוצות.

מלבד ריאל או שטרסבורג, מי שבוודאות יהיו יריבות של האדומים מירושלים בשלב הבתים השני יהיו גראן קנאריה, מי שהגיעה למעמד הגמר במפעל האירופי בעונה שעברה ונמצאת בכושר משחק מצויין ומעמידה שורה של קלעים מהשלוש, וכן אבטודור סראטוב הרוסית בה משחק פול סטול, שחקנה של מכבי חיפה עד לא מזמן ומי שפוטר מהקבוצה לפני זמן קצר היה לא אחר מאשר מאמן ירושלים הקודם, בראד גרינברג.

המשוכה הקרובה של ירושלים תהיה קשה הרבה יותר משהם חשבו. העפלה מבית זה תיחשב הישג גדול עוד יותר מזה הנוכחי.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il