צייתנות לרבנים - גרסת גפני

יו"ר דגל התורה מתייעץ עם הרב שטיינמן גם בסוגיות היום-יום. "גדולי התורה אינם נביאים אך יש להם חכמת חיים וסיעתא דשמיא", הסביר.

חיים לב , ה' בטבת תשע"ו

ח"כ משה גפני
ח"כ משה גפני
צילום: פלאש 90

אם ביקשתם לקבל הצצה קלה ליחסי רבנים-נציגי ציבור במגזר החרדי, הרי שיו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני העניק אותה היום (חמישי) באופן מושלם.

"את הרב שטיינמן אנחנו שואלים אפילו על דברים שבחיי היום יום", סיפר גפני במהלך סיור שקיים עם חברי סיעתו במוסדות החינוך באור יהודה, "אנחנו לא מפסידים מזה, לא רק בהיבטים הרוחניים של העניין", הוסיף.

לטענתו, אף אחד מגדולי התורה אינו נביא אך יש להם חכמת חיים וסיעתא דשמיא. "גדולי הדור הם אנשים מאוד חכמים. אנשים שיודעים להגיד כאשר מציגים בפניהם את כל הנתונים. אף אחד מהם לא נביא. אנחנו יודעים שיש להם את הסיעתא דשמיא. בסוף כל החלטה קשה". 

כדי לקבל פרופורציות, בתחילת השבוע נשאל השר נפתלי בנט ברדיו 'קול חי' האם הוא נועץ עם רבנים בטרם ביקר בבית ספר קונסרבטיבי, והשיב:  "אני, בשונה מחברי הכנסת החרדים, לא מתייעץ על פעילויותיי הפוליטיות והמדיניות עם רבנים", הבהיר בנט.

"זה הבדל בתנועה שאני עומד בראשה, ונבחרתי על ידי הציבור. על נושאי הלכה אני אתייעץ אבל לא על נושאי מדיניות. לא על כל דבר אתייעץ עם רב... לא כשר חינוך ולא כשר לענייני תפוצות ולא בתפקידים עתידיים", אמר שר החינוך.